Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

XXI Pieszy Rajd Szlakiem Papieskim

18.05.2022 - Mirosław Drożdż

14 maja 2022 roku odbył się XXI Pieszy Rajd Szlakiem Papieskim, którego trasa wiodła z Niegowici do Łapanowa. Wszyscy biorący udział w Rajdzie przeszli taką drogę, jaką przemierzał wikary świata, ze swojej pierwszej parafii w Niegowici do Łapanowa, by odwiedzić seminaryjnego kolegę – ks. Kazimierza Sudera. Rajd przebiegał pod hasłem „Pokój to pełnia i radość”, jego organizatorem było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie przy współpracy ze Szkołą Podstawowa w Niegowici oraz parafią łapanowską i niegowicką. W tegorocznej imprezie wzięło udział około 400 pielgrzymów, najmłodszy wśród nich liczył zaledwie 5 miesięcy. Pomimo dwuletniej przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, przybyli oni bardzo licznie, aby upamiętnić obecność Karola Wojtyły na tych ziemiach, uczcić Jego zasługi dla Polski, Kościoła na świecie, i wreszcie dać świadectwo wierności temu, o czym mówił, i czego nas nauczał. Na mecie Rajdu, w Łapanowie, miało miejsce rozstrzygnięcie XX edycji Konkursu plastyczno-literackiego, zaprezentowano także krótką część artystyczną, w wykonaniu uczniów CKZiU im. św. Jana Pawła II w Łapanowie, którą uświetniła swoim występem p. M. Palka. Tradycyjnie spośród uczestników rozlosowano 5 rowerów dla „Szczęściarzy Rajdu” i inne cenne nagrody rzeczowe.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Adam Korta – Starosta Bocheński, pan Ryszard Drożdżak – Wicestarosta Bocheński, pan Adam Kociołek – Starosta Wielicki, pan Andrzej Śliwa – Wójt Gminy Łapanów, pan Grzegorz Piętak – reprezentujący pana Zbigniewa Wojasa – wójta Gminy Gdów oraz proboszcz parafii w Łapanowie – ks. Marek Skop, proboszcz parafii w Niegowoci – ks. Janusz Łomzik oraz proboszcz Jaroszówki – ks. Krzysztof Kóska, który modlitwą w niegowickiej świątyni rozpoczął Rajd Papieski. Osoby te objęły honorowym patronatem tę imprezę i oni to właśnie ufundowali cenne rowery.

Szczególnie gorąco organizatorzy Rajdu pragną podziękować wszystkim darczyńcom i sponsorom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć. Dzięki ich otwartym sercom, skorym do pomocy, wszyscy pielgrzymi zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem. Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Łapanowa i Leszczyny, którzy zapewnili bezpieczny przemarsz wędrowcom.

XXI Rajd Szlakiem Papieskim przeszedł do historii, ale zainteresowanie tą imprezą, która na stałe wrosła w życie parafii i gminy, obecność tak wielu osób z radością przemierzających trasę wytyczoną w 2000 roku, potrzeba wspólnej modlitwy i budowania relacji z innymi, zacieśniania więzi międzypokoleniowych, potwierdza słuszność działań podejmowanych przez organizatorów Rajdu Papieskiego.

Tekst: CKZiU im. św. Jana Pawła II w Łapanowie

Zdjęcia: Andrzej Grabacki

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce