Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

25–lecie posługi ks. prob. Stanisława Jachyma

27.08.2021 - Mirosław Drożdż

14 sierpnia 2021 r. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie została odprawiona Msza św. dziękczynna, podczas której parafianie dziękowali Panu Bogu za 25 lat posługi duszpasterskiej proboszcza Stanisława Jachyma.

Uroczystą Mszę św. celebrował Jubilat przy udziale wielu kapłanów, przedstawicieli władz gminnych i powiatowych, grup parafialnych oraz zaproszonych gości. Po zakończeniu liturgii ks. Stanisław wyraził osobiste podziękowanie dla całej wspólnoty parafialnej oraz honorowych gości, wspominając z imienia tych, którzy są Mu szczególnie bliscy i zasłużeni. Osoby te otrzymały z rąk Jubilata upominki z pamiątkową dedykacją.

Następnie miały miejsce podziękowania dla Jubilata. Nie mogło zabraknąć pięknych życzeń, kwiatów, upominków oraz wspomnień. – W imieniu Mieszkańców Gminy Łapanów pragnę wyrazić serdeczne słowa wdzięczności za Księdza 25-letnią posługę Proboszcza Parafii Sobolów. Kiedy ćwierć wieku temu Opatrzność Boża skierowała Księdza do małej wiejskiej parafii, jaką jest Sobolów, nikt nie mógł przypuszczać jak wiele dobra za Księdza przyczyną Pan Bóg uczyni na tej ziemi. Nieustannie kwitnące duszpasterstwo, wyremontowana zabytkowa świątynia, wspaniała Orkiestra Dęta, prężnie rozwijający się klub sportowy, oddana mieszkańcom jednostka OSP, nowoczesne przedszkole integracyjne – to tylko niektóre dzieła, które bez Księdza udziału i zaangażowania nie jaśniałyby takim blaskiem – powiedział wójt Andrzej Śliwa, który wraz z radnymi dziękował Jubilatowi w imieniu Samorządu Gminy Łapanów.

 

Więcej zdjęć

 

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce