Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Ćwiczenia strażaków w Sobolowie

03.10.2017 - Agnieszka Wojcieszek
Ćwiczenia strażaków w Sobolowie

W dniu 29 września 2017 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Sobolowie odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek OSP z terenu Gminy Łapanów.

W ewakuacji szkoły uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Łapanów (OSP Łapanów, OSP Tarnawa, OSP Sobolów, OSP Zbydniów, OSP Wolica, OSP Lubomierz), ponadto Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z PSP Bochnia, przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP mł. bryg. Paweł Matyasik i mł. bryg. Mirosław Mroczek oraz Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu na czele z komendantem asp. sztab. Mariuszem Mardoszem.

Scenariusz ćwiczeń przygotował naczelnik OSP Zbydniów druh Tomasz Pruchnik oraz Prezes OSP Zbydniów druh Zbigniew Hejmo, kierującym działaniami ratowniczymi był z-ca naczelnika OSP Łapanów druh Robert Hojda. W ramach ćwiczeń wydobyto z samochodu przy pomocy specjalistycznego sprzętu dwóch poszkodowanych w wypadku oraz udzielono im pierwszej pomocy. Następnie z pomieszczeń szkoły udzielono pierwszej pomocy dwóm uczniom, którzy w wyniku pożaru zostali poparzeni i podtruci dymem. Po zakończonych ćwiczeniach w remizie OSP Sobolów miało miejsce podsumowanie oraz szczegółowe omówienie manewrów. Dokonali go: przedstawiciele PSP Bochnia mł. bryg. Paweł Matyasik i mł. bryg. Mirosław Mroczek a w imieniu Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Łapanowie Roberta Roja, Prezes OSP Zbydniów Zbigniew Hejmo, który podziękował wszystkim jednostkom za zaangażowanie w ćwiczenia, dyrekcji szkoły za udostępnienie budynku i pomoc w przeprowadzeniu manewrów, a przedstawicielom powiatowych służb mundurowych za fachowe wsparcie i zabezpieczenie ćwiczeń.

Tekst: Grzegorz Statek
Zdjęcia: Wiesław Węglarz

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce