Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Finał wojewódzki konkursu o Emilii Wojtyłowej

30.04.2024 - Mirosław Drożdż

Szymon Drożdż – uczeń klasy V Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łapanowie został finalistą konkursu „Emilia Wojtyłowa. Matka św. Jana Pawła II” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2023/2024. W dniu 26 kwietnia 2024 r., jako jeden ze stu uczniów z całej Małopolski, wziął udział w etapie wojewódzkim zorganizowanym w Wadowicach przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II wspólnie z Wydziałem Katechetycznym Archidiecezji Krakowskiej. Finaliści, którzy dotarli do ostatniego, wojewódzkiego etapu konkursu, pokonali ponad 1000 uczniów z całej Małopolski. Uczestnicy mieli 90 minut, by odpowiedzieć na ponad trzydzieści pytań dotyczących wiedzy o życiu Emilii Wojtyłowej. Następnie, w czasie obrad komisji konkursowej, zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Tegoroczny konkurs odbywał się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Do każdego z nich przypisana była literatura przedmiotu, którą w tym roku stanowiła książka „Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II” autorstwa Mileny Kindziuk. Uczestnicy mogli poszerzyć wiedzę korzystając z przygotowanych przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II podcastów z serii „Wojtyłowie. Śladami rozmów z dawnych lat”.

Konkurs swoim patronatem objęli: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski, Bartosz Kaliński – Burmistrz Wadowic oraz Małopolski Kurator Oświaty.

Szymona do konkursu przygotowywała katechetka Faustyna Skupień.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce