Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Gminne Święto Niepodległości

15.11.2019 - Mirosław Drożdż

Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Redemptor Hominis w Łapanowie rozpoczęły się tegoroczne obchody Święta Niepodległości w gminie Łapanów. Po jej zakończeniu delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem katyńskim oraz pod pomnikiem znajdującym się na płycie łapanowskiego rynku. Kwiaty złożyli: wójt Andrzej Śliwa wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Celiną Jacewicz i Wiceprzewodniczącym Ryszardem Kaczmarczykiem, radny powiatowy Marek Patalita, komendant Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu asp. sztab. Mariusz Mardosz, przedstawiciel Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, a także delegacje Gminnego Koła Prawa i Sprawiedliwości, Zarządu Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Zarządu Gminnego ZOSP RP w Łapanowie, Centrum Kultury Gminy Łapanów, szkół z terenu gminy Łapanów oraz Szkoły Muzycznej I st. w Sobolowie.
Okolicznościowa akademia miała miejsce w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łapanowie. Zebrani wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy, by następnie wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej z Sobolowa. W dalszej części piękny program artystyczny zaprezentowali uczniowie łapanowskiej Szkoły Podstawowej. Uroczystość zakończył krótki koncert Chór Seniora z Domu Kultury w Łapanowie.
Wójt Andrzej Śliwa, radny powiatowy Marek Patalita, a także przedstawiciele Gminnego Koła Prawa i Sprawiedliwości oraz Zarządu Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego w dniu Święta Niepodległości złożyli również kwiaty pod pomnikiem w Grabiu. Pomnik ten wzniesiony został dla upamiętnienia mieszkańców Grabia, Kępanowa i Lubomierza, którzy walczyli na frontach I wojny światowej.

Fot. Andrzej Grabacki

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce