Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Halowy Turniej Pamięci Żołnierzy Wyklętych

04.03.2020 - Mirosław Drożdż

Od roku 2011 w Polsce 1 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po raz kolejny klub Piast Łapanów postanowił uczcić pamięć tych, którzy walczyli o wolną ojczyznę, organizując IV edycję Halowego Turnieju Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod patronatem prof. Józefa Brynkusa.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem pod Grabowcem w miejscu gdzie oddział kpt. Jana Dubaniowskiego „Salwy” 31 marca 1946 r. starł się z funkcjonariuszami UB i MO. Kwiaty złożyli: wicestarosta bocheński Ryszard Drożdżak, przedstawiciele Gminnego Koła Prawa i Sprawiedliwości Marek Patalita (radny powiatowy) i Kinga Węglarz (radna gminy), przewodnicząca Rady Gminy Celina Jacewicz z wiceprzewodniczącym Pawłem Stokłosą w imieniu samorządu gminy Łapanów, dyrektor Centrum Kultury Gminy Łapanów Wioletta Nowojowska, prezes klubu LKS Piast Łapanów Paweł Daniec, zawodniczki Piasta oraz przedstawiciele klubu Samtel Zbydniów z województwa podkarpackiego.

Następnie wszyscy udali się do hali sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie, gdzie po przywitaniu zaproszonych gości oraz drużyn, odśpiewany został hymn państwowy. W dalszej części prof. Józef Brynkus wygłosił wykład na temat patriotyzmu, przedstawiając ważne postaci z historii naszej ojczyzny. Po wykładzie głos zabrali wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz przewodnicząca Celina Jacewicz.

Po części oficjalnej rozpoczęły się rozgrywki kobiet, w których udział wzięło 5 drużyn. Na parkiecie rywalizowały: Piast Łapanów, Wawel Kraków, Lubomir Wiśniowa, Uran Łukowica oraz Samtel Zbydniów.

Klasyfikacja końcowa:

1. Uran Łukowica 10 pkt

2. WKS Wawel Kraków 10 pkt

3. Piast Łapanów 6 pkt

4. Samtel Zbydniów 3 pkt

5. Lubomir Wiśniowa 0 pkt

Fundatorem nagród był radny powiatowy Marek Patalita, puchar za I miejsce oraz medale dla wszystkich zawodniczek wręczał wspólnie z prezesem Pawłem Dańcem. Imprezę współorganizowali firma System DROB oraz gmina Łapanów.

     

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce