Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

II miejsce na Festiwalu w Podolanach

02.07.2019 - Grzegorz Statek

15 i 16 czerwca, w Podolanach odbył się XVII Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych. W tym roku podczas Festiwalu wystąpiliśmy z naszą najnowszą sztuką pt.: „WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE”. Gromkie brawa i liczne gratulacje, jakie odbieraliśmy po zejściu ze sceny, świadczyły o tym, że sztuka zapadła w serca zarówno jury, jak i zgromadzonej publiczności. Jury, doceniając nasz pomysł, pracę oraz grę aktorską, przyznało nam wysokie II miejsce. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie, świadczące o tym, iż nasza praca nie idzie na marne i doceniana jest wszędzie tam, gdzie ją prezentujemy.

Jako zdobywcy II miejsca, w drugim dniu Festiwalu wystąpiliśmy podczas Gali Laureatów, odbierając Podolańską Statuetkę oraz nagrodę za udział.

Nasze przedstawienie to dwa światy: dobro i zło towarzyszące nam przez całe nasze życie: dobro, które istnieje od stworzenia świata i zło, które w pewnym momencie pojawiło się na ziemi i  walczy o swoją pozycję. Chce być mocniejsze, chce zapanować nad światem i nad człowiekiem. Na szczęście każdy z nas posiada  możliwość dokonania wyboru, określenia się po jednej ze stron. Każdy z nas ma także swojego patrona, swojego anioła stróża, który czuwa nad nami, nie pozwalając, by ciemna strona życia całkowicie rozpanoszyła się na ziemi. Oglądając przedstawienie warto zadać sobie kilka pytań: Po której stronie ja stoję? Czy w moim życiu wszystko jest tak, jak być powinno? W jakim kierunku buduję swój charakter? Kim jestem i kim chciałbym być? Jakie są moje wartości? Musimy pamiętać, że wybór należy do nas samych.

W spektaklu wystąpili: Małgorzata Burkowicz, Alberta Korta, Anna Plewa, Patrycja Niemiec, Krzysztof Kędra, Waldemar Korba, Andrzej Burkowicz, Krystian Baczyński, Robert Kruczek, Grzegorz Cichoń, Marek Cichoń, Krzysztof Miśkowicz, Paweł Kukla, Marek Nowak,  Andrzej Piskorz, Artur Jaroszek, Zbigniew Musiał.

Spektakl opracowały i przygotowały: Marzena Palka, Edyta Toporkiewicz, Iwona Kubat.

Rekwizyty przygotowały pracownie krawiecka i rękodzieła artystycznego.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że ponownie w Podolanach zajęliśmy tak wysokie miejsce. Jest to już nasza piąta Podolańska Statuetka! Kolejny raz mamy ogromną satysfakcję z naszej pracy i cieszymy się, że została ona tak wysoko oceniona.

Tekst: Marzena Palka
Zdjęcia: Iwona Kubat i Artur Kasprzyk

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce