Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

III miejsce w konkursie scenicznym podczas Krakowskich Spotkań Artystycznych Gaudium 2019

08.11.2019 - Mirosław Drożdż

30 października 2019 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych GAUDIUM. W tym roku na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystawiliśmy przedstawienie, które powstało w ostatnim miesiącu naszej pracy.  Zatytułowaliśmy go: „KARUZELA ŻYCIA”.

Tym przedstawieniem chcieliśmy zwrócić uwagę widza na to, jak media społecznościowe wkradły się w nasze życie i w wielu przypadkach całkowicie nim zawładnęły. Wiele osób nie wyobraża sobie nie mieć konta na facebook’u, Instagramie czy innych portalach. Ich życie kręci się tylko wokół tego, co mogą tam umieścić i czym mogą się pochwalić. A co, jeżeli nie mają się czym chwalić? Boją się odrzucenia i chcą dorównać innym, nawet za cenę udawanego szczęścia i wymyślonych interesujących zdarzeń i przygód. A przecież,  zamiast żyć w wirtualnym świecie, wystarczy odnaleźć w sobie  prawdziwe wartości i ogromny potencjał, który każdy z nas w sobie posiada. Wystarczy po prostu być sobą.

Jury w składzie Marek Pasieczny – reżyser teatralny, Ewa Owsiany – pisarka, dziennikarka i Krystyna Hussak – Przybyło – reżyser, oceniło ten spektakl bardzo wysoko przyznając nam III MIEJSCE.

Konkurencja była większa niż zwykle, bo o miejsca na podium walczyło aż 39 zespołów. Dlatego też,  zdobyte przez nas III miejsce, ukazuje na jakże wysokim poziomie realizowane są nasze przedstawienia i jak wspaniałych aktorów mamy wśród naszych podopiecznych.

W spektaklu wystąpili: Małgorzata Burkowicz, Alberta Korta, Krzysztof Kędra, Waldemar Korba, Andrzej Burkowicz, Krystian Baczyński, Robert Kruczek, Grzegorz Cichoń, Marek Cichoń, Krzysztof  Miśkowicz, Paweł Kukla i Grzegorz Kowalczyk.

Spektakl opracowały i przygotowały: Marzena Palka, Edyta Toporkiewicz oraz Iwona Kubat.

Rekwizyty przygotowały pracownie – krawiecka i rękodzieła artystycznego.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Dyrekcji Centrum Kultury w Łapanowie za to, iż kolejny rok podczas prób do naszego przedstawienia, mogliśmy korzystać z sali widowiskowej.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce