Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Informacja dla mieszkańców w związku z covid-19

02.10.2020 - Mirosław Drożdż

W związku z faktem, że pandemia znów się rozszerza, informujemy, że w Urzędzie Gminy Łapanów w dalszym ciągu obsługa stron odbywa się na parterze budynku.

Co dzień rośnie liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jednocześnie zauważamy, że do budynku Urzędu przychodzi coraz więcej klientów, którzy nie przestrzegają zasad higienicznych: nie zakładają maseczek, nie dezynfekują rąk, przychodzą z dziećmi lub osobami towarzyszącymi.

Ponieważ nie chcemy narażać zdrowia klientów i pracowników zdecydowaliśmy o podtrzymaniu ograniczeń w poruszaniu się po budynku, które jednak nie powinny wpłynąć znacząco na obsługę spraw.

W dalszym ciągu zachęcamy do kontaktu telefonicznego i drogą elektroniczną oraz wysyłaniu pismu do Urzędu przez ePUAP.

Przy wejściu głównym umiejscowiony jest domofon (po prawej stronie). Każdy wchodzący będzie poproszony o przekazanie celu wizyty w Urzędzie. Przed wejściem należy założyć maseczkę w sposób zakrywający usta i nos, a po wejściu zdezynfekować ręce. Obsługa klientów prowadzona jest tylko na parterze.

Ograniczenia mają na celu ochronę zdrowia klientów i pracowników. Proszę mieć na uwadze, że budynek Urzędu jest miejscem gdzie przewija się dość dużo osób, przyjeżdżających z różnych miejscowości naszej gminy, ale nie tylko. Na razie sytuacja w Gminie Łapanów jest bardzo stabilna, jeśli chodzi o zachorowania na COVID-19
i chcielibyśmy żeby tak już zostało. Dodatkowym argumentem wprowadzonych ograniczeń jest potrzeba zapewnienia ciągłości funkcjonowania Urzędu Gminy Łapanów. Gdyby w budynku stwierdzono zakażenie koronawirusem, to istnieje duża obawa, że większość pracowników zostałaby objęta kwarantanną i obsługa mieszkańców oraz większości spraw realizowanych w gminie, mogłaby być znacząco utrudniona.

Będziemy obserwować sytuację epidemiczną i informować Państwa o ewentualnych nowych ustaleniach. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za zrozumienie.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce