Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Informacja o organizowanym Rajdzie Polskim Historycznym

21.08.2018 - Grzegorz Statek

6 sierpnia upłynął termin przyjmowania przez Automobilklub Krakowski zgłoszeń do 7. Rajdu Polski Historycznego (29 sierpnia-1 września 2018), ważnej imprezy, wpisanej do kalendarza Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA.

-Te zawody są rozgrywane w roku ważnych rocznic – 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 110-lecia powołania Galicyjskiego Klubu Automobilowego, który był protoplastą naszego klubu. To bardzo ważne okoliczności, które zobowiązują nas do szczególnie starannego przygotowania Rajdu Polski Historycznego i do takiego skonfigurowania trasy, aby uczestnikom z różnych stron Europy pokazać w całej krasie najbardziej malownicze zakątki Małopolski – podkreśla Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

– Będziemy gościć około 40 załóg z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Luksemburga, Łotwy, Polski, Rumunii, Węgier i Włoch. Chcemy, by impreza o tak wysokiej międzynarodowej randze godnie zaprezentowała piękno naszych ziem, bogactwo historii i uroki krajobrazu. Co roku ogromne wrażenie na uczestnikach Rajdu Polski Historycznego wywiera start z krakowskiego Rynku Głównego sprzed majestatycznej Bazyliki Mariackiej, uczestnicy są zachwyceni kameralnym urokiem Wieliczki, z podziwem wypowiadają się o malowniczych trasach. Te czynniki stanowią bardzo owocną promocję Krakowa i Małopolski, bowiem relacje z RPH ukazują się w ważnych europejskich mediach. Dziękujemy za wsparcie i pomoc władzom samorządowym różnego szczebla, instytucjom i firmom z terenu Krakowa i Małopolski – to również za sprawą tego wsparcia nasza impreza zyskała międzynarodowy prestiż i została wpisana do światowego kalendarza Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA – potwierdza Erwin Meisel, dyrektor zawodów.

-Tegoroczna edycja będzie liczyć 1351 km po górskich i podgórskich drogach południowej Małopolski; niemal 60 procent stanowią próby klasyfikacyjne, rozgrywane jako testy regularności jazdy. Krótsze są dystanse dla uczestników rozgrywanego równolegle Rajdu Nowych Energii, w którym oprócz załóg krajowych zobaczymy reprezentantów Francji, Hiszpanii i Włoch. Baza naszej imprezy będzie ponownie ulokowana w Wieliczce, a uroczysty start nastąpi w środę 29 sierpnia z krakowskiego Rynku Głównego. Bezpośrednio po starcie rozegramy pierwszy etap nocny. Trzy kolejne etapy będą kolejno biegły z Wieliczki w okolice Gorlic, Bukowiny Tatrzańskiej i Suchej Beskidzkiej. Końcowa sekcja etapu gorlickiego będzie rozegrana nocą, a metę całego rajdu wyznaczyliśmy w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego na dawnym lotnisku Rakowice-Czyżyny – uzupełnia Bogusław Sajdak, wicedyrektor 7. RPH.

Więcej informacji: www.rajdpolskihistoryczny.pl

Fot. RPH/Łukasz Kutyba

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce