Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Jubileuszowy XX Rajd Szlakiem Papieskim

20.05.2019 - Mirosław Drożdż

18 maja 2019 r., dla uczczenia pamięci św. Jana Pawła II, pielgrzymi już po raz dwudziesty wyruszyli na drogi i ścieżki łączące Łapanów z Niegowicią. Hasło tegorocznego rajdu brzmiało: „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste”, dominującymi kolorami były biały i czerwony.

Po krótkiej modlitwie w kościele parafialnym pw. Redemptor Hominis w Łapanowie, kilkaset osób wyruszyło na trasę, by po przejściu 12 km zameldować się na placu przykościelnym w Niegowici. Tam czekał na nich ciepły posiłek. Po pokrzepieniu ciała zebrani obejrzeli krótki program artystyczny, po czym młodzież szkolna wzięła udział w konkursie sprawdzającym wiedzę o Świętym Papieżu oraz o historii rajdu papieskiego. Podczas uroczystego zakończenia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i fotograficznego pt. „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, szkół średnich oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wszystkim laureatom wręczono nagrody.

Najbardziej wyczekiwanym momentem było losowanie pięciu rowerów, które ufundowali: Wójt Gminy Łapanów, Wójt Gminy Gdów, Starosta Bocheński, Starosta Wielicki oraz Proboszcz Parafii Łapanów.

Patronat honorowy nad XX Rajdem Szlakiem Papieskim objął Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski, a także ww. wójtowie i starostowie.

Tekst i zdjęcia: Mirosław Drożdż

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce