Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Łapanowski Matecznik Tradycji

27.06.2018 - Mirosław Drożdż

15 czerwca w Centrum Kultury Gminy Łapanów odbył się koncert stanowiący uroczyste podsumowanie dotychczasowych działań realizowanych na terenie gminy Łapanów w ramach Małopolskiej Szkoły Tradycji.
Matecznik Tradycji to projekt edukacyjny realizowany na terenie całego województwa przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Jest jednym z elementów projektu realizowanego w latach 2017 – 2020 pn. „Małopolska Szkoła Tradycji”. W ramach projektu na terenie gminy Łapanów utworzony został Mateczniki Tradycji – warsztaty tańca ludowego skupiający 50 uczestników.
W Mateczniku Tradycji w Łapanowie działają dwie grupy taneczne. Dzieci i młodzież uczą się i pogłębiają swoją wiedzę w tańcu ludowym od roku, a występ był okazją do pochwalenia się zdobytymi do tej pory umiejętnościami. Gromkimi brawami każdy występ nagradzali rodzice i zgromadzona publiczność.
Wyjątkowy koncert młodych artystów swoją obecnością zaszczycili: Małgorzata Kalarus – dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu Beata Rompała – koordynator projektu, Robert Roj – Wójt Gminy Łapanów, Dorota Twaróg – dyrektor Szkoły Podstawowej, Agnieszka Trzos – dyrektor Publicznego Przedszkola, Mateusz Dudzik – dyrektor Publicznego Gimnazjum oraz Jolanta Drożdż – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Informacja: Centrum Kultury Gminy Łapanów

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce