Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Nadanie imienia oraz sztandaru Szkole Podstawowej w Zbydniowie

27.05.2019 - Grzegorz Statek

„Oto jest dzień, który dał nam Pan…”

25 maja 2019 r. to dzień wyjątkowy nie tylko dla Szkoły Podstawowej w Zbydniowie, ale także dla całej społeczności wsi Zbydniów. W sobotę Mszą Św. w kościele parafialnym w Tarnawie rozpoczęliśmy uroczystości nadania naszej szkole imienia Św. Jana Pawła II. Mszę tę odprawił Dziekan Dekanatu Niegowickiego ks. Paweł Sukiennik. On też dokonał uroczystego poświęcenia sztandaru i wygłosił kazanie dla licznie zebranych wiernych w kościele.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na placu szkolnym. Piękna pogoda sprzyjała organizatorom. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Profesor Włodzimierz Bernacki – Poseł na Sejm RP, wicestarosta Ryszard Drożdżak, zaproszeni księża, Wójt Gminy Andrzej Śliwa, Przewodnicząca Rady Gminy Celina Jacewicz, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci w Zbydniowie Teresa Leśniak, radni Gminy Łapanów, Kierownik Centrum Obsługi Oświaty w Łapanowie Anna Kurnik, dyrektorzy ościennych szkół, przedszkoli w Łapanowie, Dyrektor Centrum Kultury w Łapanowie Wioletta Nowojowska, sołtysi, Rada Sołecka, OSP w Zbydniowie, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Wśród zaproszonych gości szczególnie serdecznie Dyrektor szkoły powitała ojca Konrada Hejmo, wieloletniego opiekuna polskich pielgrzymów, przyjaciela Ojca Świętego.

Wójt Andrzej Śliwa i Przewodnicząca Rady Gminy Celina Jacewicz podpisali akt nadania szkole imienia oraz skierowali do społeczności szkolnej wiele ciepłych słów, za co im serdecznie dziękujemy.

Najważniejsze wydarzenia wpisane w scenariusz tej uroczystości to:

– przekazanie na ręce Dyrektor Szkoły sztandaru ufundowanego przez OSP w Zbydniowie;

– poświęcenie przez ojca Konrada Hejmo tablicy upamiętniającej tę uroczystość;

– montaż słowno- muzyczny poświęcony patronowi szkoły przygotowany przez nauczycielki Halinę Drąg i Klaudię Matras;

– odśpiewanie hymnu szkoły, którego autorką jest nauczycielka muzyki Lucyna Szpilka.

Na koniec uroczystości goście i mieszkańcy wsi zostali zaproszeni na wystawę prac uczniów oraz zdjęć i tekstów archiwalnych z historii szkoły przygotowanych we współpracy z Archiwum Narodowym w Krakowie, oddział w Bochni.

Dyrektor i Rada Rodziców dziękuje zaproszonym gościom i mieszkańcom Zbydniowa za obecność na uroczystości, która na zawsze zapisze się na kartach historii naszej szkoły.

Tekst: SP Zbydniów

Zdjęcia: Mirosław Drożdż

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce