Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

„NIE LICZĘ GODZIN I LAT…”

14.02.2019 - Grzegorz Statek

„Nie liczę godzin i lat…” to motto przedstawienia, które odbyło się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Grabiu 3 lutego 2019 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jest to święto na stałe wpisane do repertuaru imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, radości i wzruszeń. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor, która ciepłymi słowami przywitała przybyłych gości, w szczególności wszystkie babcie i wszystkich dziadków. Na naszą uroczystość przybyli również zaproszeni goście, między innymi przewodnicząca Rady Gminy Celina Jacewicz, Przewodnicząca Komisji Oświaty Kinga Węglarz, Kierownik Centrum Obsługi Oświaty Anna Kurnik, Panie Sołtys Halina Mucha, Józefa Wlazło i Małgorzata Gumulińska, Radni Krzysztof Wrona i Grzegorz Szostak oraz licznie zgromadzeni rodzice i nauczyciele.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Iwony Owczarek i Beaty Serafin  przygotowali inscenizację pod tytułem: „Czerwony Kapturek szuka księcia”. Dzięki pięknej scenografii mogliśmy się przenieść do świata marzeń,  gdzie „młodzi aktorzy” wcielili się w bajkowe role: Czerwonego Kapturka, wilka, babci, książąt i księżniczek, smoka, wiedźmy, Śnieżki i krasnoludków, leśnych zwierząt oraz zaczarowanych drzew. Oprawa muzyczna oparta była na znanych i lubianych polskich hitach ostatnich lat. Nowe spojrzenie na znaną wszystkim historię „Czerwonego Kapturka” było ciekawe i zaskakujące. Nie brak było wątków humorystycznych, a młodzi aktorzy zaprezentowali również inne zdolności: wokalne i taneczne. Przedstawienie uatrakcyjniły również profesjonalne efekty specjalne. Na zakończenie dla kochanych babć i dziadków dzieci z klasy 0 pod opieką Zofii Fliśnik i Joanny Goździuk wykonały wspaniały układ choreograficzny. Po przedstawieniu, wnuczęta obdarowały dostojnych gości podarunkami i zaprosiły na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mieli wielką radość i przyjemność gościć seniorów w murach naszej szkoły.

            Składamy  serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia.

Tekst: Iwona Owczarek, Beata Serafin

Zdjęcia: Marcin Serafin

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce