Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

OSP Łapanów i OSP Sobolów ze wsparciem Powiatu Bocheńskiego

17.12.2019 - Mirosław Drożdż

Starosta Bocheński Adam Korta wraz z wicestarostą Ryszardem Drożdżakiem przekazali dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bocheńskiego sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Wsparcie na łączną kwotę blisko 60 tys. zł trafiło do 20 jednostek OSP, w tym 2 z terenu gminy Łapanów: OSP Łapanów i OSP Sobolów.

Uroczystość odbyła się w Komendzie Powiatowej PSP w Bochni i wzięli w niej udział również Komendant Powiatowy PSP Robert Cieśla, członek zarządu Powiatu Bocheńskiego Jerzy Błoniarz, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP Tadeusz Cichoń oraz prezesi, naczelnicy i druhowie z jednostek odbierających sprzęt.

Wiem, że potrzeby OSP są ogromne i wsparcie Powiatu Bocheńskiego nie zaspokoi ich wszystkich. Niemniej druhowie otrzymali sprzęt i wyposażanie, które usprawni pracę strażaków i poprawi ich bezpieczeństwo podczas wykonywania działań ratowniczych – mówił Adam Korta Starosta Bocheński.

W ramach dofinansowania jednostki zakupiły sprzęt ratowniczo-gaśniczy m.in. quada, kamerę termowizyjną, ubrania specjalne, hełmy, mundury i węże strażackie. Nowe wyposażenie w znacznym stopniu ułatwi działania ratownicze jednostek oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi Bocheńskiej.

Warto przypomnieć, że Powiat Bocheński wspiera strażaków – ochotników od ponad 10 lat. W tym czasie 64 jednostki OSP otrzymały sprzęt za ponad 800 tys. zł.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce