Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Podsumowanie projektu „Małopolska Szkoła Tradycji”

27.01.2020 - Mirosław Drożdż

W dniu 24 stycznia 2020 r. w sali widowiskowej w Domu Kultury w Łapanowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pn. „Małopolska Szkoła Tradycji”. W ramach projektu utworzono w naszej jednostce Mateczniki Tradycji – centrum edukacji tradycyjnej kultury ludowej, w którym organizowane były Warsztaty Tańca Ludowego dla dzieci i młodzieży oraz Mistrzowskie Warsztaty Taneczne w których mogła uczestniczyć Kapela Ludowa i Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie”.
Z programu skorzystało 50 uczestników. Dodatkowo w ramach projektu odbyły się konsultacje z etnografami, choreografami, a część zajęć prowadził mistrz choreograf zatrudniony przez MCK Sokół Pani Katarzyna Sidor -Serwinowska. Podczas uroczystego wręczenia Zaświadczeń dla uczestników obecni byli Wicedyrektor MCK Sokół Piotr Gąsienica , koordynator projektu Beata Rompała oraz Wójt Gminy Łapanów Andrzej Śliwa, Dyrektor Szkoły Podstawowej Dorota Twaróg, Proboszcz Parafii Łapanów Bogusław Zając, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Łapanowie Agnieszka Trzos, Radny Paweł Stokłosa, Kierownik Publicznej Biblioteki w Łapanowie Janina Zając oraz Michał Paszkot. Projekt trwał 2,5 roku, zajęcia odbywały się raz w tygodniu dla każdej z grup i trwały 3 godz. Dziękujemy za zaangażowanie uczestników oraz rodziców podczas zajęć prowadzonych w ramach projektu. Wyróżnieniem jest dla nas to, że młodsza grupa należąca do Matecznika z Kapelą Ludową będzie reprezentować nasz region Krakowiaków Zachodnich na uroczystej Gali podsumowującej projekt w MCK Sokół 13 marca.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce