Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Ponad 16 mln złotych dofinansowania na budowę hali sportowej w Łapanowie!!!

10.10.2023 - Grzegorz Statek

Gmina Łapanów otrzymała dofinansowanie w wysokości 16.575.000 zł na budowę pełnowymiarowej hali sportowej wraz z częścią edukacyjną przy budynku Szkoły Podstawowej w Łapanowie. Przyznana dotacja z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych stanowi 85% wartości inwestycji. Szczególne podziękowania należą się Premierowi RP Panu Matuszowi Morawieckiemu oraz Posłowi Panu Wiesławowi Krajewskiemu za wsparcie oraz ogromne zaangażowanie w projekt Gminy Łapanów.

Projekt autorstwa Biura Projektowego Architom z msc. Trzciana zakłada budowę hali sportowej wraz z częścią edukacyjną, w której zostanie zlokalizowany oddział przedszkolny. Istniejący budynek Szkoły Podstawowej w Łapanowie zostanie połączony z halą sportową poprzez zaprojektowaną przewiązkę.

Hala sportowa będzie służyć jako miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli uprawiać różnorodne dyscypliny sportowe i aktywności fizyczne. Nowa hala zdecydowanie poprawi jakość zajęć wychowania fizycznego w szkole, umożliwiając organizację różnorodnych zajęć i lekcji sportowych. Lokalne kluby sportowe i organizacje będą miały warunki do rozwijania talentów sportowych i organizowania różnorodnych imprez, co przyciągnie większą liczbę uczestników i widzów. Gmina Łapanów będzie mogła osiągnąć korzyści jakie przyniesie nowa hala sportowa, przyciągając różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Takie imprezy przyciągną zarówno mieszkańców, jak i turystów, co przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki. Projekt zakłada dostęp dla wszystkich grup społecznych, w tym osób niepełnosprawnych, aby promować integrację społeczną i równość szans.

Część edukacyjna budynku zapewni utworzenie oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Łapanowie. Dostępność przedszkoli ma kluczowe znaczenie dla wczesnego rozwoju dzieci i przygotowania ich do edukacji formalnej. Przedszkole jest nie tylko miejscem edukacji, ale również wsparcia dla rodziców i rodzin. Projekt opracowany został także z myślą o osobach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, aby zapewnić równy dostęp do edukacji dla wszystkich dzieci.

Gmina Łapanów posiada prawomocną decyzję pozwolenia na budowę przedmiotowej inwestycji.

 

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce