Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził Gminę Łapanów

03.10.2023 - Grzegorz Statek

W dniu 02.10.2023 r. premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził OSP Wolica, która w tym roku obchodzi 80-lecie istnienia. W spotkaniu uczestniczyli strażacy ze wszystkich jednostek gminnych oraz KP Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich i mieszkańcy Gminy Łapanów. Premier podziękował strażakom ochotnikom za ich odwagę i poświęcenie, a także miał okazję zapoznać się ze sprzętem bojowym jednostek. Wójt Gminy Łapanów wraz z Radnymi Gminy Łapanów przedstawili Prezesowi Rady Ministrów aktualne oraz przyszłe inwestycje, które Gmina chciałaby realizować.

Wójt Gminy Łapanów Andrzej Śliwa oraz Przewodnicząca Rady Gminy Łapanów Celina Jacewicz złożyli na ręce premiera podziękowania za wszystkie przyznane środki z budżetu państwa Gminie Łapanów, w tym z Rządowego Funduszu Polski Ład, w ramach których realizowana jest inwestycja budowy nowego garażu dla OSP Wolica.

Premierowi towarzyszyli Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz oraz Posłowie: Urszula Rusecka, Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski. Obecni byli również Radny Wojewódzki Piotr Dziurdzia oraz Radny Powiatowy Marek Patalita.

Szczególne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia należą się Stowarzyszeniom Prężna Gospodyni oraz Przyjazna Wolica, a także Centrum Kultury Gminy Łapanów, w tym działającej przy centrum Kapeli Biesiadnej, która zadbała o oprawę muzyczną wydarzenia.

Link do fotorelacji: https://photos.google.com/share/AF1QipNB7sozeOZXmLUk1vh57sUZx0o4JE17BTfYi_ustXHnzMJq2udzha5IxqBqRRMSag?key=WDk3cGphQ3l3engwV3YyWXM0N3FJVnZIVEMzYUl3

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce