Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Premierowo o Niepodległej

22.11.2018 - Mirosław Drożdż

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Grupa Teatralna i Filmowa „Animusz” wystawiła 18 listopada 2018 r. w Domu Kultury w Łapanowie spektakl pt. „Niedoceniona Niepodległa”.
Tematyczna sztuka miała na celu pobudzić widzów do odpowiedzenia sobie na pytania, kim jest patriota, czym jest wolność, miłość do ojczyzny, co znaczy niepodległość, jednak główne przesłanie sprowadzało się tylko do jednego pytania: „Czy doceniam, że żyję w wolnym i niepoległym kraju?”
Licznie zebrana widownia nagrodziła gromkimi brawami zarówno aktorów, jak i pozostałe osoby, które przyczyniły się do organizacji tego występu. Na scenie wystąpili: Dominik Broda, Mateusz Węglarz, Daniel Musiał, Mikołaj Góral, Franciszek Gacek, Magdalena Gancarczyk (w zastępie za Kingę Bukowiec), Wiktoria Krawczyk, Natalia Bukowiec, Karol Góral, Radosław Kuska, Wiktoria Nowak, Julia Opioła, Gabriela Apostoluk, Oliwia Nowak, Gabriela Dudek, Martyna Góral, Julia Krawczyk, Aneta Kowalczyk, Mikołaj Góral, Wiktoria Nowak, Marcin Góral, Magdalena Satoła, Anna Paszkot.
Za techniczne sprawy odpowiedzialni byli Kacper Kaja oraz Michał Węglarz, scenografią i charakteryzacją zajmowały się Marcelina Węglarz i Julia Zając, funkcję suflera pełniła Zuzanna Bugajska. Opiekunem i mentorem grupy cały czas jest ks. Robert Anusiewicz.Tło do przedstawienia przygotowała pani Elżbieta Kukla. Sztuka była w pełni autorskim dziełem GTiF „Animusz”. Muzykę stworzył Michał Węglarz, scenariusz napisał, a potem wyreżyserował spektakl Sławomir Węglarz.
Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy widz otrzymał pamiątkową naklejkę.

Spektakl zostanie powtórzony w sobotę – 24 listopada 2018 r. w Domu Kultury w Łapanowie o godz. 18:00! Serdecznie zapraszamy!

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce