Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Edycja 2013

W sobotę 2 marca 2013 r. zakończył się program pn. „Jeżdżę z głową” realizowany przez gminę Łapanów przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Dzieci pomyślnie przeszły kurs narciarski, a wszyscy kursanci celująco zaliczyli egzamin z jazdy na nartach otrzymując pamiątkowe dyplomy i medale.

Kurs prowadzony był na stacji narciarskiej Laskowa, każdy z uczestników programu spędził na stoku 15 godzin. Gmina Łapanów zorganizowała 6 wyjazdów dla grupy 12 uczniów z III klas szkół podstawowych. Uczestnicy programu mieli zapewniony dojazd z opiekunem, obsługę instruktorską, sprzęt narciarski, posiłki, ubezpieczenie oraz do dyspozycji wyciągi narciarskie.
Gmina Łapanów realizowała program „Jeżdżę z głową” jako jedyna z powiatu bocheńskiego i jedna z dwudziestu gmin w województwie małopolskim. Celem projektu było nabycie podstawowych umiejętności i poprawnej techniki jazdy na nartach, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, kształtowanie nawyku jazdy w kasku, poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów, zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu, m.in. na stokach narciarskich.

Powrót