Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Edycja 2014

We wtorek 18 lutego 2014 r. zakończył się program pn. „Jeżdżę z głową” realizowany przez gminę Łapanów przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Dzieci pomyślnie przeszły kurs narciarski, a wszyscy kursanci celująco zaliczyli egzamin z jazdy na nartach otrzymując pamiątkowe dyplomy i medale.
Na uroczystości podsumowania obecny był Jan Kulig – Wójt Gminy Łapanów, który wraz z instruktorami Piotrem i Pawłem wręczali dyplomy ukończenia kursu, oraz medale za ambitną postawę i odwagę.
Kurs prowadzony był na stacji narciarskiej Laskowa przez szkółkę narciarską Tomasza Stankiewicza.
Każdy z uczestników programu spędził na stoku 15 godzin.
Gmina Łapanów zorganizowała 6 wyjazdów dla grupy 24 uczniów z III klas szkół podstawowych. W tym roku w projekcie uczestniczyły szkoły z Sobolowa, Cichawki, Grabia, Tarnawy i Zbydniowia.
Uczestnicy programu mieli zapewniony dojazd z opiekunami, obsługę instruktorską, sprzęt narciarski, posiłki, ubezpieczenie oraz do dyspozycji wyciąg narciarski.
Gmina Łapanów realizowała program „Jeżdżę z głową” jako jedyna z powiatu bocheńskiego i jedna z trzydziestu sześciu gmin w województwie małopolskim.
Celem projektu było nabycie podstawowych umiejętności i poprawnej techniki jazdy na nartach, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu w okresie zimowym.
Mamy nadzieję, że młodzi narciarze nie poprzestaną na tym i w miarę możliwości będą go kontynuować, zachęcając tym samym rodziców do aktywności fizycznej zimową porą.

Powrót