Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Edycja 2015

W czwartek 26 lutego 2015 r. zakończył się program pn. „Jeżdżę z głową” realizowany przez Gminę Łapanów przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Od 6 do 26 lutego 2015 r. na stokach góry Kamionna w Laskowej dzieci z Gminy Łapanów uczyły się jeździć na nartach.

Wszystkie dzieci pomyślnie przeszły kurs narciarski, a wszyscy kursanci celująco zaliczyli egzamin z jazdy na nartach otrzymując pamiątkowe dyplomy i medale, które wręczyli im instruktorzy Piotr i Marcin.
Kurs prowadzony był na stacji narciarskiej Laskowa przez szkółkę narciarską STAN-SPORT Tomasza Stankiewicza.
Każdy z uczestników programu spędził na stoku 18 godzin.
Gmina Łapanów zorganizowała 6 kursów dla grupy 24 uczniów z III klas szkół podstawowych.
W projekcie uczestniczyły szkoły podstawowe z Łapanowa, Sobolowa,Grabia, Tarnawy i Zbydniowia.
Uczestnicy programu mieli zapewniony dojazd z opiekunami, obsługę instruktorską, sprzęt narciarski, ubezpieczenie oraz do dyspozycji wyciągi narciarskie.
Gmina Łapanów realizowała program „Jeżdżę z głową” jako jedyna z powiatu bocheńskiego i jedna z 42 gmin w województwie małopolskim.
Celem projektu było nabycie podstawowych umiejętności i poprawnej techniki jazdy na nartach, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu w okresie zimowym.
Mamy nadzieję, że młodzi narciarze nie poprzestaną na tym i w miarę możliwości będą go kontynuować, zachęcając tym samym rodziców do aktywności fizycznej zimową porą.

Powrót