Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Edycja 2016

We wtorek 23 lutego 2016 r. zakończył się program pn. „Jeżdżę z głową” realizowany przez gminę Łapanów przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Od 12 do 23 lutego 2016 r. na stokach góry Kamionna w Laskowej dzieci z Gminy Łapanów uczyły się jeździć na nartach. Uczniowie pomyślnie przeszli kurs narciarski, a wszyscy kursanci celująco zaliczyli egzamin z jazdy na nartach otrzymując pamiątkowe dyplomy i medale.

Na uroczystości podsumowania obecny był Robert Roj – Wójt Gminy Łapanów, który wraz z instruktorami wręczał dyplomy ukończenia kursu, oraz medale za ambitną postawę i odwagę.
Kurs prowadzony był na Stacji Narciarskiej Laskowa przez szkółkę narciarską STAN SPORT Tomasza Stankiewicza.
Każdy z uczestników programu spędził na stoku prawie 18 godzin.
Gmina Łapanów zorganizowała 5 wyjazdów (w tym jeden podwójny tj. 2 x 3 h zajęć) dla grupy 24 uczniów z trzecich klas szkół podstawowych.
W tym roku w projekcie uczestniczyły szkoły z Cichawki, Łapanowa, Sobolowa, Tarnawy i Zbydniowia.
Uczestnicy programu mieli zapewniony dojazd do Laskowej z opiekunami, obsługę instruktorską, sprzęt narciarski, ubezpieczenie oraz do dyspozycji wyciągi narciarskie.
Zajęcia przebiegły bardzo sprawnie, warunki atmosferyczne sprzyjały we wszystkie dni.
Mamy nadzieję, że młodzi narciarze nie poprzestaną na tych zajęciach i w miarę możliwości będą je kontynuować, zachęcając tym samym rodziców do aktywności fizycznej zimową porą.

Powrót