Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Edycja 2017

Tegoroczna edycja projektu „Jeżdżę z głową” już za nami. Każdy z młodych adeptów narciarstwa spędził na stoku w Laskowej po 18 godzin, nie tylko ucząc się techniki jazdy na nartach, ale także poznając zasady bezpieczeństwa na stoku. Zajęcia skierowane były do uczniów klas III szkół podstawowych z miejscowości: Cichawka, Grabie, Łapanów, Sobolów, Tarnawa i Zbydniów, zaczynających swoją przygodę z narciarstwem.

Nauka odbywała się pod okiem instruktorów narciarstwa w trzech grupach. Kurs prowadzony był na Stacji Narciarskiej Laskowa przez szkółkę narciarską STAN SPORT Tomasza Stankiewicza. Wyjazdy  odbywały się w terminie od 19 stycznia do 1 lutego.
Gmina Łapanów zorganizowała 5 wyjazdów (w tym jeden podwójny) dla grupy 36 uczniów. Uczestnicy pomyślnie przeszli kurs narciarski, a wszyscy kursanci celująco zaliczyli egzamin z jazdy na nartach otrzymując pamiątkowe dyplomy i medale. Na uroczystości podsumowania obecny był Wójt Gminy Łapanów Robert Roj, który wraz z instruktorami wręczał dyplomy ukończenia kursu oraz medale za ambitną postawę i odwagę.
Uczestnicy programu mieli zapewniony dojazd do Laskowej z opiekunami, obsługę instruktorską, sprzęt narciarski, ubezpieczenie oraz do dyspozycji wyciągi narciarskie.
Zajęcia przebiegły bardzo sprawnie, warunki atmosferyczne sprzyjały we wszystkie dni.
Miejmy nadzieję, że młodzi narciarze nie poprzestaną na tych zajęciach i w miarę możliwości dalej będą kontynuować przygodę z narciarstwem.
Projekt współfinansowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Powrót