Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Sukces zespołu „Nas Troje” ze Szkoły Podstawowej w Zbydniowie

17.10.2018 - Mirosław Drożdż

Już po raz drugi Województwo Małopolskie zaprosiło uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych do udziału w konkursie edukacyjnym, tym razem jego tytuł brzmiał „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o Regionie?”.

Zmagania konkursowe obejmowały dwa etapy: pierwszy to quiz internetowy, a drugi finałowy etap konkursu został połączony z uroczystą galą i odbył się 12 X 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury, Rynek 25 w Krakowie. Podczas finału zmaganiom uczestników przyglądała się komisja konkursowa, a kibicowała im zgromadzona publiczność.

W konkursie uczniowie z kl. VIII: Iwona Maślak, Sylwia Taboła oraz Sebastian Miśkowicz pod kierunkiem koordynatora, nauczyciela geografii Janusza Zająca mieli okazję wykazać się znajomością regionu Małopolski, jego historii, dziedzictwa kulturowego, a także tradycji oraz mieszkańców. W obecnej edycji pytania nawiązywały również do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zwycięzcami pierwszego etapu konkursu zostały trzyosobowe zespoły z pięciu szkół, które uzyskały największą liczbę punktów w internetowym quizie. W procesie wyłaniania zwycięzców I etapu konkursu, pod uwagę był brany wyłącznie najlepszy wynik uzyskany przez szkołę w quizie.

W pierwszym etapie nasza szkoła uzyskała 3 wynik spośród 200 szkół, które wzięły udział w konkursie, udzielając 28 prawidłowych odpowiedzi na 30 pytań w czasie 496 sekund.

Natomiast zadaniem uczestników w II etapie konkursu było uzyskanie jak najwyższego łącznego wyniku punktowego w ramach następujących konkurencji:

·         ubiór reprezentantów oraz przygotowana przez nich prezentacja szkoły nawiązujące do regionu małopolskiego;

·         quiz składający się z 3 rund zamkniętych pytań z odpowiedziami jednokrotnego wyboru dotyczących Małopolski, udzielanymi w czasie rzeczywistym (czas na udzielenie odpowiedzi – 15 sekund);

·         kalambury na podstawie zdjęcia:

– kto jest tą tajemnicza postacią (czas max 2 min.),

– jakie to miejsce (czas max 2 min.);

·         podaniu nazw 6-ciu małopolskich produktów regionalnych na podstawie fotografii, z odpowiedziami udzielanymi w czasie rzeczywistym (czas na udzielenie odpowiedzi – 30 sekund),  oraz napisanie przepisu na potrawę regionalną „prażonki Polańskie” (czas max 1 min.);

·         quiz pytań otwartych dotyczących geografii regionu małopolskiego, z odpowiedziami udzielanymi w czasie rzeczywistym (czas na udzielenie odpowiedzi – 15 sekund);

·         konkurencja muzyczna, jaka to melodia:

– na podstawie motywu muzycznego, max 20 sek., (zagranego life) odgadnięcie tytuły pieśni patriotycznej nawiązującej do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

– na podstawie motywu muzycznego max 20 sek. (zagranego life) odgadnięcie tytułu lub/i artysty wykonującego prezentowaną piosenkę nawiązującą do regionu Małopolski.

Ostateczny wynik zespołu „Nas Troje” w II etapie konkursu, a co za tym idzie w całej jego edycji, uplasował naszą szkołę na III miejscu podium. W przygotowanie prezentacji szkoły włączyli się również nauczyciele: muzyki, plastyki, historii, języka polskiego.

Dyrektor szkoły w Zbydniowie dziękuje Wójtowi Gminy za udostępnienie autobusu gminnego w celu przewozu uczniów.

Informacja: Janusz Zając

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce