Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Święto Gminy Łapanów 2018

04.07.2018 - Mirosław Drożdż

W dniach 30 czerwca – 1 lipca odbyło się dwudniowe Święto Gminy Łapanów 2018. Składało się z dwóch części: sportowej oraz kulturalnej.

W sobotę na łapanowskim orliku oraz na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Zalew” miały miejsce rozgrywki sportowe: turniej piłki nożnej, turniej plażowej piłki siatkowej, turniej tenisa ziemnego, zawody pływackie oraz regaty kajakowe. Zwycięzcom wójt Robert Roj wręczył dyplomy i medale. Uczestnicy Dni Łapanowa mogli obejrzeć pokaz karate tradycyjnego, trialu rowerowego i gimnastyki artystycznej.

Przez dwa dni na scenie miała miejsce prezentacja dorobku kulturalnego gminy Łapanów. Wystąpiły m.in. zespoły i grupy działające przy domach kultury w Łapanowie, Sobolowie i Tarnawie, „Chór Seniora”, Niepubliczne Przedszkole „Bajkowa Kraina”, WTZ Łapanów, Grupa Wokalna „Cud i Przyjaciele”, Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Sobolowa, Strażacka Orkiestra Dęta z Tarnawy, grupa „BLUE”, zespół „Lubię to!”, formacja „TWO-WAY”. W sobotę gwiazdą wieczoru był Jacek Stachursky, a dyskotekę prowadził DJ D-Wave, w niedzielę publiczność bawił zespół Freaky Boys.

W drugim dniu imprezy, podczas części oficjalnej, w której uczestniczyło wielu zaproszonych gości, wójt Robert Roj podziękował mieszkańcom gminy za ich całoroczną ciężką pracę, wyraził też uznanie za wszelkiego rodzaju inicjatywy służące lokalnej społeczności. Swoje wystąpienie zakończył słowami: – Obchodzimy dziś święto naszej gminy, niech więc z tej okazji wolno mi będzie złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia: oby spełniały się wszystkie, nawet najskrytsze marzenia każdego z Was, niech Wasze życie rodzinne, sąsiedzkie oraz zawodowe płynie spokojnie i szczęśliwie, a codzienny trud, który podejmujecie, niech spotka się z uznaniem zarówno Waszych bliskich, jak i całego otoczenia. Wyrażam przekonanie, że wspólna, wytężona praca pozwoli pozostawić następnym pokoleniom naszą małą ojczyznę jeszcze piękniejszą, a poczucie dumy z zamieszkiwania w gminie Łapanów będzie nam towarzyszyło we wszelkich podejmowanych działaniach.

Tekst: Mirosław Drożdż

Zdjęcia: Piotr Musiał

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce