Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Święto Gospodyni 2019

05.09.2019 - Mirosław Drożdż

W dniu 1 września 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Grabiu odbyło się „Święto Gospodyni 2019”. Uczestniczyły w nim wszystkie koła gospodyń wiejskich z gminy Łapanów oraz KGW Muchówka. Oprawę muzyczną zapewnili muzycy z Kapeli Ludowej „Łapanowianie”.

W trakcie święta zostały przeprowadzone konkursy sportowo-zabawowe, m.in. odbijanie piłeczki ping-pongowej deską do krojenia, czy zbieranie ziemniaków na czas. Najważniejszym momentem święta były konkursy kulinarne: na najlepszą szarlotkę, najsmaczniejszy przetwór z owoców, a także konkurs pn. „20 potraw na 20-lecie powiatu bocheńskiego”.

Jury w składzie: przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek, starosta bocheński Adam Korta, wicestarosta Ryszard Drożdżak, radny powiatowy Marek Patalita, wójt Andrzej Śliwa oraz dyrektor Centrum Kultury Wioletta Nowojowska za najlepszą uznało szarlotkę upieczoną przez KGW Chrostowa, z przetworów najwyżej oceniona została konfitura z pigwy przygotowana przez KGW Grabie, zaś najlepszą powiatową potrawą okazał się bigos z cukinii przygotowany przez KGW Cichawka. Wszystkim uczestnikom konkursu członkowie jury wręczyli dyplomy i nagrody rzeczowe wykorzystywane w codziennej działalności kół, dodatkowo panie z Cichawki otrzymały bon o wartości 500 zł ufundowany przez starostę bocheńskiego.

Zadanie pn. „Święto Gospodyni 2019” odbyło się pod patronatem honorowym starosty Adama Korty. Na jego realizację stowarzyszenie „Prężna Gospodyni” otrzymało ze starostwa dotację w kwocie 1500,00 zł.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce