Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu

21.09.2017 - Agnieszka Wojcieszek
Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu

Dwanaście kół gospodyń wiejskich i dwa stowarzyszenia rywalizowały podczas XI Święta Jabłka i Gruszki w trzech tradycyjnych konkursach: na najlepszą szarlotkę, najlepszy przetwór owocowy i najciekawsze stoisko. Komisja konkursowa, w skład której wchodzili: Wojciech Grela (przewodniczący), Barbara Jantas, Marcin Rychlicki i Ewa Grela (członkowie), zgodnie podkreślała, że poziom zgłoszonych potraw lub stoisk był bardzo wysoki, a o wynikach poszczególnych konkurencji decydowały szczegóły.

W konkursie na najlepszą szarlotkę zwyciężyło KGW Wolica (Gmina Łapanów), drugie miejsce zajęło KGW Gruszów (Gmina Raciechowice), a trzecie – KGW Grabie (Gmina Łapanów). W konkursie na najlepszy przetwór owocowy na podium stanęły: KGW Mierzeń (Gmina Raciechowice) – I miejsce za „Gruszkę z imbirem”, KGW Cichawka (Gmina Łapanów) – II miejsce za „Chutney z gruszki”, KGW Sobolów (Gmina Łapanów) – III miejsce za „Dżem gruszkowy”. Najciekawsze stoisko przygotowało natomiast KGW Komorniki (Gmina Raciechowice), tuż za nim znalazło się KGW Czasław (Gmina Raciechowice) i KGW Stadniki (Gmina Dobczyce).

Wyróżnienie za udział w konkursach otrzymało Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Zegartowice (Gmina Raciechowice), KGW Chrostowa i KGW Tarnawa (Gmina Łapanów), KGW Krzyszkowice (Gmina Sułkowice) i Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Czechówce (Gmina Dobczyce).

Tekst: Lidia Ścibor
Zdjęcia: Michał Paszkot, Lidia Ścibor

 

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce