Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Święto Plonów 2019

12.09.2019 - Mirosław Drożdż

W niedzielę, 8 września na rynku w Łapanowie, odbyło się Święto Plonów 2019 w gminie Łapanów. Organizatorem było Stowarzyszenie Przyjazna Wolica, które pozyskało dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wraz z Centrum Kultury Gminy Łapanów.

Swoją obecnością zaszczycili nas: poseł Włodzimierz Bernacki, księża proboszczowie Bogusław Zając i Wiesław Grzechynia, wicestarosta Ryszard Drożdżak, radny sejmiku województwa małopolskiego Stanisław Bukowiec, radni powiatowi Marek Patalita i Mariusz Zając, kierownik biura powiatowego ARiMR Anna Kądzielawa i wójt Andrzej Śliwa. Gminnym dożynkom towarzyszyły liczne atrakcje: począwszy od pięknego występu naszych najmłodszych mieszkańców Zespołu Pieśni i Tańca „Pawie Piórko” z Publicznego Przedszkola, zdobywcy wielu nagród młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca w obrzędzie Wyżynek u Skrzyńskiego oraz znanej i lubianej kapeli Łapanowianie. Nie zabrakło również Chóru Seniora, który wykonał pieśni biesiadne oraz niezawodnego i popularnego zespołu „Lubię to”. Na uczestników dożynek czekało wiele atrakcji: swojskie jadło serwowały Koła Gospodyń Wiejskich z Cichawki, Chrostowej, Grabia, Sobolowa, Wolicy oraz Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich „Dar Serca” z Łąkty Dolnej, o atrakcje dla najmłodszych zadbał Niepubliczny żłobek „Domowy Zakątek”, warsztaty z plecenia wianków zorganizowała Kukla Decor – Centrum Ślubne, a przejażdżkę zabytkowym traktorem rolniczym zapewniła firma transportowa TELESFOR.

Lokalni wystawcy zaprezentowali swoje produkty: wyroby z drewna – Hetman Jarosław Węglarz, Rol- Sad – Jerzy Zastawniak, brykiet ze słomy – Grzegorz Szostak, Browar Piwowarnia – Łukasz Gustkiewicz. Podczas biesiady biuro bocheńskie ARiMR zorganizowało stoisko informacyjne. Wiedzą o nowych programach dla rolników służyła kierownik Anna Kądzielawa wraz z pracownikami. Podczas dożynek przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy stół dla 6 kół gospodyń wiejskich, trzem zwycięskim kołom wręczono nagrody oraz kosze z łakociami. Nie zabrakło również Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, które zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną.

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom za Waszą obecność i wspólne świętowanie, za to, że byliście w tym dniu z Nami, za wspólnie spędzony czas, za Wasze uśmiechy i miłe słowa. Drodzy Mieszkańcy! Życzymy Wam, aby nigdy nie zabrakło nam tego najważniejszego symbolu dożynek – chleba.

Z serdecznymi pozdrowieniami, Stowarzyszenie Przyjazna Wolica oraz Centrum Kultury Gminy Łapanów.

 

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce