Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

I Sympozjum Wiara, Nadzieja , Rodzina oraz II Koncert Uwielbienia w Łapanowie.

04.11.2022 - Jarosław Nowojowski

Do młodych należy przyszłość. Do nas Dorosłych należy odpowiedzialność za to, aby tej przyszłości im nie odebrać. Pod takim hasłem będzie odbywać się I Sympozjum Wiara, Nadzieja , Rodzina oraz II Koncert Uwielbienia w Łapanowie.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie ARS – Akademia, Rozwój Szansa, oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie.
Partnerem wydarzenia jest Centrum Kultury Gminy Łapanów, Powiat Bocheński, EventLight, Robertus.
Patronat honorowy objął Pan Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Pan Adam Korta, Starosta Powiatu Bocheńskiego.

Wśród młodych ludzi wyraźnie widać poczucie znudzenia, zniechęcenia wycofanie się z życia towarzyskiego, ograniczenie kontaktu z rówieśnikami, niską samoocenę .
Wychodząc naprzeciw problemom organizujemy I Sympozjum Wiara Nadzieja Rodzina, aby podzielić się doświadczeniami i obserwacjami na temat warunków do nauki, samodzielności i brania odpowiedzialności za własny rozwój młodego pokolenia. Zapraszamy do dialogu o tym jak zmiana modelu rodziny w dzisiejszym świecie wpłynęła na wychowanie, samoakceptację i kształtowanie postaw młodzieży. Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy pokolenie Św. Jana Pawła II ma zdany egzamin przekazywania Jego nauki i świadectwa wielkiej miłości.
W panelu dyskusyjnym wezmą udział eksperci: Ks. Ryszard Gacek, Ks. Bartłomiej Grociak, Katarzyna Dreścik- psycholog, Dominik Guzik na co dzień tato trójki wspaniałych dzieci.

Pięknym podsumowaniem dyskusji będzie koncert uwielbienia, na którym uczcimy kolejną rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. Część pierwsza koncertu to podsumowanie sympozjum- trzy utwory w aranżacji klasycznej obrazujące problemy współczesnej młodzieży. Do tej części koncertu zaprosiliśmy nauczycieli lokalnych szkół muzycznych: Katarzynę Nuzia, Martę Śliwa, Ireneusza Fołta, Tomasza Cudejko wraz z Oliwią Kurnik, Angeliką Wójtowicz oraz Tomaszem Ferencem. Jako wokaliści zaprezentują się Małgorzata Szarek, trenerka wokalna „Szansy na Sukces”, współpracująca z wieloma artystami takimi, jak: Halina Frąckowiak, Rafał Brzozowski, Marek Piekarczyk. Współautorka singli „To musi być miłość”, „California”. Wystąpią również Marcin Jajkiewicz wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy. Uczestnik Szansy na sukces, Idola. Jest byłym wokalistą zespołu Button Hackers, z którym w 2006 roku, piosenką Między nami wyśpiewał I nagrodę w konkursie Przebojowe lata Jedynki- Sopot Festiwal oraz drugą w konkursie międzynarodowym, również w Sopocie. Jest wokalistą w zespole Tango Corazon Quintet Marcina Wyrostka – laureata programu Mam talent. Wraz z Anną Bystroń Jajkiewicz tworzą wspaniały duet, który będzie pięknym uosobieniem wartości rodziny.

Druga część koncertu będzie poświęcona Św. Janowi Pawłowi II. Ze sceny zabrzmią utwory wykonane przez solistów: Emilię Błasińską, Joannę Biernat, Katarzynę Kuchnik oraz Szymona Ciszka. Szymon na taką szczególną okazję skomponował autorską piosenką, w której będzie przekonywał młodych ludzi, że wszystko jest możliwe, że trzeba biec mimo wszystko. W tej części również pojawią się artyści z części pierwszej. Wykonania solistów zostaną okraszone wokalizami zespołu wokalnego na co dzień działającego w miejscowości Kierlikówka oraz przy Domu Kultury w Łapanowie ( Zuzanna Dębosz, Kamila Dębosz, Paulina Piasecka, Marcelina Grabowska, Marcin Cempura, Julia Zając, Martyna Shwenk, Gabrysia Apostoluk, Magdalena Satoła. Nad całością aranżacji oraz prób czuwał Stefan Chyrc wraz zespołem instrumentalnym w składzie: Arkadiusz Pajorski, Artur Sałaja, Tomasz Kurnik. W końcowej części koncertu na scenie pojawi się młodzież szkół podstawowych i średnich z terenu Gminy Łapanów, która brawurowo wykona Barkę i autorską piosenkę „ Lecimy do nieba”. Przygotowywany koncert będzie miał profesjonalną oprawę techniczną (scena, dźwięk, oświetlenie); dokładamy też wszelkich starań, aby poziom artystyczny wydarzenia był godny zarówno założonych celów, jak i zaproszonych gości.

Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2022
Godz. 16:00 – Sympozjum w Budynku B (obok Urzędu Gminy) sala nr 9- CKZiU
Godz. 18:00 – Koncert Uwielbienia – hala sportowa przy CKZiU
Koncert powstaje dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce