Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Wojewódzkie posumowanie STMiG 2017

30.10.2017 - Tomek Banaszek
Turniej

W piątek 27 października w sali Domu Kultury w Mucharzu, odbyło się wojewódzkie podsumowanie „XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2017′. W tegorocznej edycji imprezy uczestniczyły 33 miasta i gminy z Małopolski.

Zwycięzcom puchary i nagrody wręczali, Witold Kochan Dyrektor Kancelarii Zarządu, Tomasz Urynowicz Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Zofia Czupryna – Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Turnieju, Leszek Tytko – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF, Karol Oleksy – Wiceprezes Małopolskiego TKKF oraz Wacław Wądolny – Wójt Gminy Mucharz.

Wśród zaproszonych gości byli burmistrzowie i wójtowie gmin uczestniczących w turnieju.

Z powodu innych obowiązków na uroczystości nie było Roberta Roja – Wójta Gminy Łapanów.

W imieniu Wójta nagrody /puchar za zajęcie I miejsca w kraju, puchar za zajęcia I miejsca w województwie oraz dyplomy za pierwsze miejsca oraz za wybitny wkład w realizację turnieju/ odebrał Wojciech Sotoła – Kierownik Referatu UG.

Dyplom za wkład w organizację turnieju otrzymał też Tadeusz Mazur – koordynator samorządowy Gminy Łapanów.

Przypomnijmy ideą Sportowego Turnieju Miast i Gmin było zorganizowanie w dniach 26 maja – 1 czerwca jak najwięcej imprez sportowych, w których uczestniczyć będzie jak największa liczba uczestników. Ważnym elementem w punktacji gmin było też przeprowadzenie testu Coopera u jak największej liczby startujących.
W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2017 roku w Gminie Łapanów zorganizowano 105 imprez sportowo-rekreacyjnych, gier, zabaw i wycieczek – w których uczestniczyło 5981 osób.
Przeprowadzono również wysoko punktowany w rankingu wytrzymałościowy test Coopera, w którym uczestniczyło 436 osób. W ostatecznej klasyfikacji Gmina Łapanów zajęła pierwsze miejsce w kraju i województwie – 167 pkt.

Wójt Gminy Mucharz bardzo gościnnie przyjął laureatów, organizatorów i gości wojewódzkiego posumowania STMiG.
Zorganizowano zwiedzanie Zbiornika Wodnego Świnna Poręba – Jeziora Mucharskiego, przygotowano występy zespołów artystycznych a Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Mucharz przygotowały smaczny posiłek.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce