Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

12. odsłona Narodowego Czytania w Łapanowie

05.09.2023 - Jarosław Nowojowski

Tegoroczna edycja akcji Narodowe Czytanie odbędzie się w sobotę 9 września 2023 roku. Lekturą będzie przepiękna powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – jedno z najważniejszych dzieł pisarki i jednocześnie literatury polskiej okresu pozytywizmu.

W Łapanowie czytanie rozpocznie się o godzinie 10.00. Zostanie zorganizowane na brzegu rzeki Stradomki w pobliżu zabytkowego kościoła
w otoczeniu przyrody. Organizator – Gminna Biblioteka Publiczna w Łapanowie informuje, że w razie niesprzyjającej pogody impreza nie zostanie odwołana, lecz przeniesiona do sali widowiskowej Centrum Kultury w Łapanowie.

Gorąco zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Można przyjść posłuchać  lub wziąć udział w czytaniu niewielkiego fragmentu utworu Orzeszkowej. To świetna okazja, by poczuć klimat tamtej XIX-wiecznej epoki, a nawet przebrać się w strój, nawiązujący do panującej wówczas  mody męskiej i kobiecej.

Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci, mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Mile widziani są  wszyscy; ci zainteresowani polską literaturą oraz ci, którzy chcą nieco inaczej niż zwykle spędzić sobotni poranek.

Wspólnie weźmy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce