Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

08.04.2019 - Grzegorz Statek

W dniach 5-7 kwietnia z inicjatywy Automobilklubu Krakowskiego odbył się PLATINUM 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Pierwszy i trzeci sobotni os rozgrywany był na odcinku Podolany – Kobylec. Łapanowski rynek był też miejscem komasacji.
Na trasie rajdu można było dopingować łapanowskich kierowców oraz pilotów: załogę Michał Bachula – Mateusz Śliwa, kierowcę Marka Bugajskiego jadącego z Adamem Gładyszem, a także pilota Pawła Kaima w załodze z Tomaszem Pławeckim. Oficjalne wyniki można znaleźć pod linkiem: http://www.superos.pl/newsy_pods/00000018.pdf
Głównym celem imprezy było podtrzymywanie pamięci o dwóch wybitnych polskich rajdowcach – Januszu Kuligu i Marianie Bublewiczu. Ogromne zainteresowanie ze strony kibiców i sympatyków sportów motoryzacyjnych pokazało, że kult tych kierowców nie tylko trwa, ale obejmuje kolejne młode pokolenia zarówno kierowców, jak i kibiców.
Dopełnieniem sportowego wydarzenia stało się w sobotę uroczyste nadanie imienia Janusza Kuliga rondu w Gdowie. Jest to fragment drogi wojewódzkiej 966 (Wieliczka-Tymowa), należący do obwodnicy Gdowa. Oficjalnego otwarcia ronda dokonali rodzice Janusza Kuliga – Helena i Jan Kuligowie, Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas oraz sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie Marek Dworak. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Łapanów Andrzej Śliwa.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce