Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

5. rocznica istnienia Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Sobolowie

20.11.2018 - Mirosław Drożdż

Rok 2018 to nie tylko 100- lecie odzyskania  przez Polskę Niepodległości, ale także 5 rok istnienia naszej placówki oświatowej. Dnia 1 września 2013 roku rozpoczęło swą działalność Publiczne Przedszkole Integracyjne w Sobolowie. Przedszkole zostało utworzone dzięki realizacji przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego „ Kapitał Ludzki 2007 – 2013”. Dzięki realizowanemu projektowi są wyrównywane szanse dzieci w dostępie do edukacji przedszkolnej, a także są zapewnione najwyższej jakości usługi edukacyjne, świadczone  w systemie oświaty. Zgodnie z europejskim myśleniem: CZŁOWIEK to NAJLEPSZA  INWESTYCJA.

Przedszkole ma swoja siedzibę w budynku plebanii, w którym zostały stworzone warunki do wszechstronnego rozwoju osobowości dziecka. Pomieszczenia mieszczą się na jednym poziomie: są przestronne, estetyczne, funkcjonalne, dostosowane do potrzeb dzieci. Wyposażenie stanowią najwyższej jakości pomoce dydaktyczne, zabawki oraz meble. Tuż obok budynku znajduje się plac zabaw.

Wspomniane 5 lat to niewątpliwie okres wypełniony dynamicznym rozwojem placówki, oferty edukacyjnej i innych działań przekładających się na wysoką jakość przedszkola. W tym czasie włączono dzieci do działań o charakterze sportowym – coroczny Maraton Przedszkolaków, a przede wszystkim położono nacisk na względy bezpieczeństwa m.in. Pierwsza Pomoc z Misiem oraz Kolejowe ABC. A także zorganizowano wiele wyjazdów do teatru, na koncerty Akademii Beethovenowskiej, do kina. Przedszkolaki wyjeżdżały także  ze swoim spektaklem do sąsiadujących z nami placówek oświatowych oraz domów pomocy społecznej. Ponadto dzieci brały udział w organizowanych na naszym terenie akcjach i uroczystościach, m.in.  Narodowe Czytanie, 11 Listopada, spotkania autorskie.

Składam ukłon wszystkim zaangażowanym w to – jak czas pokazał –  bardzo potrzebne dzieło. Dziękuję wszystkim za ogromną życzliwość, otwartość i pomysłowość oraz cenne wskazówki i uwagi, bez których nie wspięlibyśmy się tak wysoko.

Tekst: Anna Bukowska-Bogacz – Dyrektor Przedszkola

Zdjęcia:

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce