Aktualności
Dyrektor CKGŁ podpisał porozumienie o współpracy
W dniu 29 września 2017 r. w Nowym Sączu miało miejsce zawarcie porozumienia pomiędzy Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ a Centrum Kultury Gminy Łapanów. Porozumienie podpisali Dyrektor MCK SOKÓŁ Antoni Malczak oraz Dyrektor CKGŁ Michał Paszkot.
Przedmiotem porozumienia jest określenie współpracy w zakresie organizowania i przeprowadzenia działań projektu pn. „Małopolska Szkoła Tradycji” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Realizacja działań w ramach projektu odbędzie się w okresie od 1 października 2017 r. do 31 marca 2020 r. w Łapanowie.
W ramach realizacji projektu Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zobowiązuje się:
- Sfinansować i przeprowadzić działania związane z organizacją i realizacją Matecznika Tradycji – Warsztatów Tańca Ludowego polegające na:
- zatrudnieniu i zapewnieniu wynagrodzenia instruktora i akompaniatora prowadzących zajęcia taneczne w wymiarze zgodnym z założeniami projektu,
- sprawowaniu nadzoru merytorycznego nad jakością prowadzonych zajęć,
- pomocy w ustaleniu harmonogramu zajęć,
- współorganizacji corocznych otwartych konsultacji tanecznych podsumowujących działalność warsztatów w danym roku szkolnym (czerwiec 2018, czerwiec 2019 i styczeń 2020) – zaproszenie i opłacenie konsultantów, zapewnienie usługi cateringowej dla uczestników konsultacji,
- przygotowanie projektu graficznego i druku plakatów i ulotek informujących o naborach uczestników do udziału w warsztatach oraz w otwartych konsultacjach tanecznych,
- przygotowaniu projektu graficznego i druk dyplomów dla uczestników zajęć na zakończenie poszczególnych etapów edukacji.
W ramach realizacji projektu Centrum Kultury Gminy Łapanów w Łapanowie zobowiązuje się do:
- Wykonania czynności związanych z organizacją i realizacją Warsztatów Tańca Ludowego polegających na:
- Wytypowaniu osoby z grona pracowników odpowiedzialnej za bezpośrednią, bieżącą współpracę z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu,
- zapewnieniu odpowiedniej sali do przeprowadzenia zajęć tanecznych,
- przeprowadzeniu naboru uczestników warsztatów,
- zapewnieniu stałego dopływu uczestników (listy rezerwowej),
- zapewnieniu nadzoru logistycznego przeprowadzanych zajęć,
- zapewnieniu odpowiednich sal/miejsc, obsługi organizacyjnej i logistycznej do przeprowadzenia corocznych otwartych konsultacji tanecznych podsumowujących działalność warsztatów w danym roku szkolnym ( czerwiec 2018, czerwiec 2019 i styczeń 2020),
- umieszczeniu na budynku w widocznym miejscu tablicy informującej o prowadzeniu warsztatów w ramach projektu pn. Małopolska Szkoła Tradycji współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Jesteśmy przekonani, że realizacja projektu w tak dużym wymiarze merytorycznym pozwoli jego uczestnikom nie tylko poznać bogactwo i różnorodność kultury ludowej regionu, ale przyczynią się do zachowania ciągłości i twórczego rozwoju dziedzictwa kulturowego Małopolski.
Tekst Michał Paszkot
Zdjęcia Wioletta Nowojowska