Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Cześć górom, górom cześć!

01.07.2021 - Mirosław Drożdż

Ten hymn Zdobywców usłyszeliśmy w pięknym wykonaniu Orkiestry Dętej Sobolów      w ostatnią sobotę czerwca 2021 roku podczas ogólnopolskiego zjazdu weryfikacyjnego Zdobywców Korony Gór Polski.

Na zaproszenie Ks. Stanisława Jachyma do Sobolowa zjechała rzesza „ ludzi gór” (ok. 100 osób), by u nas zweryfikować swoją wiedzę w zakresie 28 najwyższych szczytów z 28 głównych pasm górskich położonych w granicach Polski.

Spotkanie rozpoczęło się gościnnym powitaniem, okraszonym staropolskim poczęstunkiem. Następnie uczestnicy, podążając – w tym celu wyznaczonymi szlakami – udali się do rozlokowanych punktów weryfikacyjnych: 3 w Szkole Muzycznej, 1 w Sali Orkiestrowej i 5 w Domu Kultury. Po zdanym egzaminie adepci sztuki wędrówek dołączyli do Grona Zdobywców Korony Gór Polski. Przed uroczystym pasowaniem na Zdobywcę swoje słowo skierowali do zebranych Pan Wicestarosta Bocheński – Ryszard Drożdżak oraz Pan Wójt Gminy Łapanów – Andrzej Śliwa. Dyplomy i odznaki Honorowego Zdobywcy wręczał Prezes Stowarzyszenia Korona Gór Polski – Pan Łukasz Lis w towarzystwie Wicestarosty i Wójta, którzy przekazali pakiety promujące nasz region.

Na zakończenie Ks. Proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych  w Sobolowie podziękował zebranym za udział w tym niecodziennym wydarzeniu i życzył otwartych szlaków i bogatych przeżyć w czasie wędrówek.

Anna Bukowska – Bogacz

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce