Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Dodatkowe możliwości wsparcia, poza ofertą LGD, dla małopolskich przedsiębiorców oraz osób fizycznych zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą

13.07.2018 - Grzegorz Statek

1) Do końca wakacji, a dokładnie do 28 sierpnia br., potrwa nabór wniosków w ramach nowego konkursu, który pozwoli małopolskim firmom być bardziej eko. W ogłoszonym niedawno konkursie dofinansowane zostaną m.in. projekty zakładające poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw, poprzez głęboką modernizację energetyczną obiektów czy zastosowanie technologii efektywnych energetycznie.

2) W ramach programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” absolwenci szkół średnich i studiów wyższych w okresie 48 miesięcy od dnia otrzymania dyplomu, studenci ostatniego roku studiów wyższych I i II stopnia oraz zarejestrowani bezrobotni, mogą skorzystać z pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Maksymalna wysokość pożyczki dla jednej osoby wynosi 92 456,80 zł, a oprocentowania jedynie 0,44% w skali roku. Okres spłaty do 7 lat.

Przypominamy również, że MFES od września 2017 r. udziela również pożyczek w ramach produktu „Małopolska Pożyczka” ze środków województwa małopolskiego i Unii Europejskiej. Mikro, Małe i Średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność i realizujące przedsięwzięcia rozwojowe na terenie woj. małopolskiego mogą skorzystać z pożyczki aż do 0,5 mln zł!

Pożyczek tego typu udziela również MARR S.A
http://archiwum.marr.pl/projekty/pozyczki_na_start oraz

3) Zachęcamy do zapoznania się z ofertą WUP na otrzymanie bonów szkoleniowych dla osób pracujących lub prowadzących własną działalność gospodarczą. Możliwość dofinansowania ponad 80% kosztów szkolenia.

W załączniku również zbiorczy materiał o zewnętrznych możliwościach wsparcia przygotowany przez LGD.

Możliwości wsparcia dla małopolskich przedsiębiorców

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce