14 613 40 57

Aktualności

Duży sukces „Fajfera” na inaugurację sezonu

11.05.2021 - Mirosław Drożdż

Zawodnicy „Fajfera” w sobotę 8 maja 2021 r. na stadionie AWF Kraków rozpoczęli sezon letni uczestnicząc w „Małopolskim Memoriale Trenerów”. Zawody zadedykowane były pamięci zasłużonym trenerom i działaczom lekkoatletyki. Bieg na dystansie 1000 m mężczyzn został poświęcony im. Jana Puchera, prekursora i współzałożyciela łapanowskiego klubu. Z wielką dumą puchar za zajęcie pierwszego miejsca na tym dystansie odebrał zawodnik „Fajfera” Andrzej Kowalczyk, który ustanowił swój nowy rekord życiowy 2:25,33 min.
W kolejnym memoriałowym biegu im. Bogumiła Świby, pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Zdebski na dystansie 100 m w kat. U14 ustalając rekord życiowy (13:67 s).
Bieg na dystansie 1000 m kobiet został poświęcony śp. Czesławie Mentlewicz. W tym biegu wielką niespodziankę sprawiła Maria Put, poprawiając swój rekord życiowy o 7 s (2:54,07 min) i uzyskując drugie miejsce za Katarzyną Chryczyk z KS AZS AWF Kraków (2:53,00 min).
Pozostałe wyniki zawodników klubu ULKS „Fajfer 2001” Łapanów w „Małopolskim Memoriale Trenerów”:
Pawłowska Joanna – 1000 m 3:01,40 min PB