Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych

05.06.2023 - Jarosław Nowojowski

W 2021 roku z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Łapanowie powstał i działa Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych czytelników. Spotkania DKK odbywają się w bibliotece raz w miesiącu we wtorki. W miłej atmosferze przy filiżance kawy lub herbaty klubowicze dzielą się wrażeniami z ostatnio przeczytanych książek, dyskutują między sobą, polecają sobie wzajemnie ciekawą literaturę. Każdy czytelnik może być członkiem DKK, jeśli tylko czerpie przyjemność z czytania i ma ochotę, by z innymi podzielić się swoją pasją.

Nasz gminny DKK, za zgodą klubowiczów, został zgłoszony przez moderatora, którym jest dyrektor GBP w Łapanowie, do programu Dyskusyjne Kluby Książki, realizowanego od lat przez Instytut Książki w Krakowie. Nawiązano współpracę z wojewódzkim koordynatorem programu, działającym przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Pod jego opieką nasz  DKK rozpoczą działalność od czerwca bieżącego roku.

W ramach współpracy klub będzie mógł wypożyczać komplety książek, otrzymywać materiały promocyjne, zorganizować spotkanie autorskie dla szerszej publiczności. Także będzie prowadził stosowną dokumentację i przekazywał koordynatorowi sprawozdania z działalności.

 

GBP Łapanów
Janina Zając

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce