Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Dzień Babci i Dziadka w Sobolowie

01.02.2024 - Grzegorz Statek

,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,
życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta…”
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
Z tej okazji 30 stycznia w Domu Kultury w Sobolowie odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez społeczność naszej szkoły.
Na początku pani dyrektor Ewa Czarnecka przywitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Łapanów Pana Andrzeja Śliwę, Wicestarostę Bocheńskiego Pana Ryszarda Drożdżaka, księdza proboszcza Sławomira Lech, nauczycieli, Szanowne Babcie i Dziadków, Rodziców oraz wszystkich uczniów obecnych na uroczystości. Złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Babci i Dziadka oraz zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu dzieci. Jak każdego roku, sala była wypełniona po brzegi.
Jako pierwsza wystąpiła grupa cheerleaderek prowadzona przez panią Adriannę Golarz. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły Jasełka. Historia Dzieciątka, Maryi i Józefa, którzy znaleźli schronienie w ubogiej stajence- zachwyciła i wzruszyła publiczność. Mali aktorzy pięknie wcielili się w swoje role. Do szopki oprócz Maryi i Józefa- przybyli pastuszkowie, królowie, aniołki oraz przedszkolaki. Dzieci w pięknych strojach śpiewały tradycyjne polskie kolędy, przy akompaniamencie księdza Sławomira oraz starszych uczennic naszej szkoły: Mileny, Elizy, Sandry i Leny.
Z kolei uczniowie klas I-III przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, odgrywanie roli babci i dziadka, a także pokaz taneczny.
W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat”, a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Galeria: https://www.facebook.com/photo/?fbid=377929651509991&set=pcb.377931104843179

 

 

 

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce