Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Dzień Otwarty w CKZiU w Łapanowie

19.04.2023 - Jarosław Nowojowski

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie zorganizowano Dzień Otwarty, w którym licznie uczestniczyli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych. Gościem honorowym był pan Ryszard Drożdżak – Wicestarosta Bocheński.

Ósmoklasiści mogli zapoznać się z różnorodnością form pracy, atmosferą placówki, poznać osiągnięcia, sukcesy i sposoby spędzania wolnego czasu, które szkoła proponuje swoim uczniom. W pracowniach, nauczyciele wybranych kierunków kształcenia i młodzież pobierająca naukę w zawodzie, prezentowali specyfikę danego kierunku. Uczniowie zwiedzali pracownie przedmiotowe, bibliotekę szkolną, budynek warsztatów. Ponadto mieli sposobność spotkania z doradcą zawodowym i szkolnym pedagogiem.

Prezentację oferty edukacyjnej szkoły wspierali pracownicy Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Karniowic, żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz strażacy z jednostki OSP KRSG w Łapanowie.

Na zakończenie goście raczyli się grillowaną kiełbasą i słodkościami, przygotowanymi przez uczniów kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz cukiernik.

Podczas trwania tego święta odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom dwóch konkursów organizowanych przez szkołę: „Przyłapani na czytaniu” i konkursu na komiks.

Uczniowie zwracali uwagę na fakt, iż szkoła współpracuje z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, a od nowego roku szkolnego podejmie współpracę z Państwową Strażą Pożarną w Bochni oraz Wojskiem Polskim – jednostka Kraków. Przedstawiciele tych formacji będą prowadzili dodatkowe zajęcia dla uczniów klas technikum.

 

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce