Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Dziś mecz Piasta z Hutnikiem

24.04.2019 - Mirosław Drożdż

Piast pisze wspaniałą historię! Jeszcze nigdy nasz zespół nie dotarł do tego etapu rozgrywek o Puchar Polski! Jeszcze nigdy Piast nie mierzył się z przeciwnikiem tego kalibru! Co prawda w sezonie 2012/2013 również w ramach Pucharu Polski Piast podejmował III-ligową Szreniawę Nowy Wiśnicz, ale nie był to klub ze zbyt bogatą historią, a w tamtym czasie mocno borykający się z problemami organizacyjnymi, co zaowocowało tym, że klub kolejne rozgrywki rozpoczął w A-klasie. Dla przypomnienia Szreniawa wygrała tamto spotkanie 4:2.
Tym razem naszym przeciwnikiem będzie klub z bogatą, nawet europejską historią. Hutnik na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce rozegrał 7 sezonów, a największym sukcesem klubu z Nowej Huty był brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 1995/1996 i awans do Pucharu UEFA, gdzie po pokonaniu dwóch przeciwników odpadli po dwumeczu z AS Monaco. W klubie wychowało się lub występowało wielu wybitnych piłkarzy m.in: Marek Koźmiński, Marcin Wasilewski, Michał Pazdan, Tomasz Hajto czy Kazimierz Węgrzyn.
Od sezonu 2002/03 Hutnik nie może nawiązać do największych sukcesów i nie udało mu się wybić ponad poziom III ligi, gdzie występuje również obecnie, plasując się na 4. pozycji w ligowej tabeli. W drodze do półfinału PP okręgu krakowskiego Hutnik wyeliminował kolejno Wisłę Jeziorzany (5:0), Słomniczankę Słomniki (2:0), Jutrzenkę Giebułtów (3:2), TS Węgrzce (3:0wo) oraz Wiślan Jaśkowice (3:1).
Teraz na drodze Hutnika stanie nasz Piast, dla którego już sam udział w meczu tej rangi jest ogromnym sukcesem i wyróżnieniem, ale nie oznacza to, że nasi zawodnicy nie postarają się o sprawienie kolejnej niespodzianki i kontynuowanie tej pięknej historii. Zadanie z gatunku tych niezwykle ciężkich, ale jak to mówią: „dopóki piłka w grze…”.
Jeśli chcesz być częścią tego niecodziennego wydarzenia to zapraszamy dzisiaj na stadion nad zalewem. Początek spotkania o godzinie 17:00. Musisz tam być!

Informacja: Zarząd Piasta Łapanów

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce