Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Finał konkursu biblijnego

23.04.2024 - Grzegorz Statek

Szymon Drożdż – uczeń klasy V Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łapanowie został finalistą Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Mateusza” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2023/2024. W dniu 17 kwietnia, w czasie trwania tygodnia biblijnego, odbył się etap wojewódzki. Aby dostać się na ten szczebel każdy z uczniów wcześniej musiał przejść etapy szkolny i rejonowy.
Każdego roku konkurs biblijny organizowany wspólnie przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie i Wydział Katechetyczny Diecezji Tarnowskiej cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów szkół podstawowych. W obecnej edycji 5063 uczniów szkół podstawowych z całego województwa poznawało Ewangelie wg. św. Matusza. Etap finałowy został przeprowadzony w sześciu lokalizacjach: w krakowskich Łagiewnikach, w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Rodziny z Nazaretu w Krakowie, a także w szkołach Tarnowie, Wadowicach, Zakopanem i Starym Sączu. Do etapu wojewódzkiego dotarło 348 uczestników, w finale odpowiadali na 34 pytania.
Szymona do konkursu przygotowywała katechetka Faustyna Skupień.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce