Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

W Gdowie będzie rondo im. Janusza Kuliga

29.03.2019 - Grzegorz Statek

Rada Gminy Gdów w dniu 28 marca 2019 r. przegłosowała jednogłośnie nadanie patrona dla ronda na ulicy Łapanowskiej w Gdowie, czyli na drodze wojewódzkiej nr 966. Wniosek o nadanie imienia Janusza złożyło wspólnie Radio Kraków i Automobilklub Krakowski. Mocno poparł ich Automobilklub Galicyjski. Podczas sesji Rada Gminy Gdów i wójt Zbigniew Wojas oficjalnie zakończyli procedurę nadania imienia.

Już dziś zapraszamy na uroczyste nadanie imienia patrona, 6 kwietna o godzinie 12:00. Poniżej komunikat organizatorów Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

RONDO DLA JANUSZA
W harmonogram PLATINUM 3. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza została wpleciona ważna uroczystość.

W sobotę 6 kwietnia o godz. 12 podczas 1. sekcji 1. etapu rajdu nastąpi nadanie imienia Janusza Kuliga dla ronda drogi wojewódzkiej 966, położonego po południowej stronie Gdowa. W tym czasie załogi będą kolejno przejeżdżać przez rondo, wykonywać jedno dodatkowe okrążenie i udawać się na oddalony o kilometr start do OS1 Podolany-Kobylec. Ceremonię będzie na żywo transmitować Radio Kraków. Imponującą scenografię w postaci okazałych okolicznościowych flag z wizerunkiem Janusza Kuliga (każda ma 3,5 m wysokości) zaprojektowała na tę okazję krakowska firma RallyWear.pl, wytwórca odzieży dla motorsportu. Ta sama firma przygotowała również dla miłośników sportu samochodowego specjalną kolekcję odzieży, poświęconej niezapomnianemu Januszowi Kuligowi; oficjalne stoisko RallyWear.pl będzie działać podczas trwania Memoriału w parku serwisowym na dawnym dworcu autobusowym w Wieliczce.

Informacja: Radiostrada

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce