Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Gminne eliminacje BRD

09.04.2019 - Grzegorz Statek

Młodzi miłośnicy jazdy na rowerze mieli możliwość zweryfikowania swoich umiejętności podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się 4 kwietnia 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Cichawce. Rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I (10-12 lat) i grupa II (starsi uczniowie). W przypadku grupy młodszej drużyny składały się z 4 osób – według regulaminu musiały to być 2 dziewczynki i 2 chłopców, w grupie starszej drużyny liczyły 3 osoby, przy czym regulamin nie narzucał podziału ze względu na płeć. Uczniowie w części teoretycznej musieli rozwiązać dwa testy – jeden sprawdzający ogólną wiedzę z przepisów w ruchu drogowym, drugi poświęcony zasadzie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. W części praktycznej mieli do pokonania tor składający się z 6 przeszkód.

W grupie I zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Cichawce, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Grabiu, na III pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa z Tarnawy. Indywidualnie najlepszy okazał się Patryk Wilczek (SP Tarnawa). W grupie II wygrała ekipa z Łapanowa, za nią uplasowało się Grabie, III miejsce zajęła Tarnawa. Indywidualnie zwyciężył Sebastian Trojański (PG Łapanów).

Nagrody oraz dyplomy wręczał Wójt Gminy Łapanów Andrzej Śliwa oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Cichawce Ewa Czarnecka. Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Kogut – koordynator ogólnopolski turniejów BRD, wraz z nim zawody sędziowała sierż. Elżbieta Chamielec z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Poczęstunek dla uczestników przygotowała Rada Rodziców.

            Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentować gminę Łapanów podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 26 kwietnia 2019 r. w Mikluszowicach.

Tekst i zdjęcia: Mirosław Drożdż

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce