Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Informacja dla rolników

24.04.2020 - Mirosław Drożdż

Szanowni rolnicy!

W tak trudnym dla nas okresie, związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19, gdy nasze kontakty z ludźmi i światem zewnętrznym uległy znaczącemu ograniczeniu Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zachęca by poszerzyć wiedzę o zagrożeniach wypadkowych oraz zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Zapraszamy do wykonania tzw. list kontrolnych, a także do skorzystania z bogatej oferty publikacji, dostępnych na stronie internetowej KRUS.

W materiałach edukacyjnych omówione zostały zasady bezpieczniej pracy oraz sposoby minimalizowania ryzyka wystąpienia wypadku podczas pracy rolniczej oraz chorób zawodowych. Przygotowaliśmy dla Państwa materiały informacyjne w ramach następujących Kampanii prewencyjnych KRUS realizowanych w 2020r.:

NIE RYZYKUJESZ, GDY ZNASZ I SZANUJESZ

Kampania pod tym hasłem dotyczy zapobiegania jednym z najliczniej występujących wypadków zgłaszanych do KRUS – związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym. Prewencja w tym przypadku wiąże się z przestrzeganiem kilku prostych zasad, takich jak: zapewnienie zwierzętom dobrostanu, poznanie ich behawiorystyki czy właściwe sposoby codziennej obsługi.

ROLA ROLNIKA, BY UPADKU UNIKAŁ –kampania dotycząca zapobiegania upadkom w gospodarstwie rolnym. „Upadki osób” to grupa zdarzeń wypadkowych, do których dochodzi podczas pracy w gospodarstwach rolnych najczęściej. Zapobieganie im jest kwestią przestrzegania prostych zasad, stosowanie których nie wymaga najczęściej angażowania dużych nakładów finansowych

MĄDRZE POSTĘPUJESZ WYPADKU NIE SPOWODUJESZ to hasło kolejnej kampanii prewencyjnej Kasy. Odnosi się ona do zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń rolniczych.

„Kleszcze – kłujący temat” omówienie sposobów zapobiegania chorobom odkleszczowym.

„Kości i stawy też rolnika sprawy” – to hasło kolejnej z licznych kampanii prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku. Jej celem jest zwrócenie uwagi na przyczyny chorób i urazów układu mięśniowo-szkieletowego, które poza dolegliwościami zwiększają ryzyko wypadku przy pracy rolniczej.

Informacje o tych oraz innych zagrożeniach zdrowia i życia rolnika znajdą Państwo na stronach internetowych KRUS w zakładce „Prewencja” pod linkiem:

https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja

SZANOWNI ROLNICY! Zachęcamy do skorzystania z materiałów przygotowanych specjalnie dla Was!

 

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce