Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Jubileusz pożycia małżeńskiego w Gminie Łapanów

17.03.2023 - Jarosław Nowojowski

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie” – K.I. Gałczyński.

60-lecie i 50-lecie pożycia małżeńskiego to wspaniała rocznica. Ożywiają wspomnienia, wracają chwile i obrazy, mieniące się swoistym blaskiem. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Diamentowe i Złote Gody” to jubileusze niezwykłe, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku i dłużej.

W minioną sobotę w odświętnie przygotowanych na tę okazję pomieszczeniach Gminnego Centrum Kultury w Łapanowie, odbyła się uroczystość obchodów 50- lecia i 60- lecia pożycia małżeńskiego przygotowaną przez Urząd Stanu Cywilnego w Łapanowie. Na której odznaczone Medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” zostały pary, które związek małżeński zawarły przed 50 -laty. W uroczystości uczestniczyli: V-ce Starosta Powiatu Bocheńskiego Pan Ryszard Drożdżak oraz Przewodnicząca Rady Gminy Łapanów Pani Celina Jacewicz.

Medale przyznawane są przez Prezydenta RP stanowią nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Dekoracji Medalami ”Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” dokonał V-ce Starosta Powiatu Bocheńskiego Pan Ryszard Drożdżak. Były podziękowania i życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości małżeńskiej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński. Wszyscy małżonkowie odebrali medale, pamiątkowe dyplomy, kwiaty, upominki nie zabrakło symbolicznej lampki szampana i tradycyjnego „ Sto Lat”. Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na występ Kapeli Biesiadnej działającej przy Domu Kultury w Łapanowie oraz wspólny poczęstunek.

Jubilaci 60-lecia i 50-lecia to Państwo:
Maria i Feliks Gawełda
Stanisława i Jan Kącki
Maria i Tadeusz Pawlik
Krystyna i Ryszard Buczek
Michalina i Marian Jagła
Anna i Leszek Janik
Maria i Jan Kogut
Halina i Zygmunt Mrożek
Halina i Jerzy Opach
Stanisława i Fryderyk Paszkot
Janina i Czesław Płachta
Cecylia i Stanisław Świątko

Drodzy Jubilaci gratulujemy tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Życzymy kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia i radości, ciągłego uśmiechu na twarzy, jak również tego , aby cieszyć się życiem, w każdym jego momencie.

Niech ta szczególna rocznica będzie okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

 

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce