Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Kolejny sukces w Podolanach

29.06.2018 - Mirosław Drożdż

23 i 24 czerwca 2018 r. w Podolanach odbył się XVI Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych, w którym po raz kolejny wzięli udział członkowie WTZ Łapanów. W tym roku na podolańskiej scenie pokazali spektakl pt.: „ZNIEWOLENI”. Przedstawienie wywarło bardzo pozytywne wrażenie na jury. W gronie 19 występujących zespołów WTZ Łapanów zajął  III miejsce. Również publiczność była zachwycona spektaklem, o czym świadczyły liczne gratulacje, jakie składano po występie.

Jako zdobywcy III miejsca, w drugim dniu Festiwalu członkowie WTZ Łapanów wystąpili podczas Gali Laureatów, odbierając Podolańską Statuetkę oraz nagrodę za udział. Podczas wręczania Statuetki, przewodnicząca jury  prof. Elżbieta Minczakiewicz, życząc jeszcze wielu takich sukcesów, gratulowała pomysłu, reżyserii oraz wspaniałej gry aktorskiej.

Spektakl przedstawia codzienność, w jakiej obecnie żyjemy. Codzienność, która wypełniona jest gadżetami ze świata nauki i techniki. Z jednej strony ułatwiają nam one życie ale z drugiej – zamykają nas przed ekranami komputerów, telefonów i ipod-ów. Każdy z nas żyje w swoim świecie. Przechodzimy obok siebie, często nie zwracając na siebie uwagi. Jesteśmy coraz bardziej obojętni na innych, zabiegani, konfliktowi i samolubni. Zapominamy, że najważniejsza jest bliskość drugiego człowieka, rozmowa z nim i wspólne spędzanie wolnego czasu.

W przedstawieniu wystąpili: Małgorzata Burkowicz, Alberta Korta, Anna Plewa, Waldemar Korba, Krzysztof Kędra, Krzysztof Miśkowicz, Andrzej Burkowicz, Grzegorz Cichoń, Marek Cichoń, Krystian Baczyński, Robert Kruczek, Paweł Kukla, Marek Nowak, Ignacy Kuras, Zbigniew Musiał i Andrzej Piskorz. Spektakl opracowały i przygotowały: Marzena Palka i Edyta Toporkiewicz. Rekwizyty zostały przygotowane w pracowni rękodzieła artystycznego i krawieckiej.

Cieszymy się, że kolejny raz nasza ciężka praca włożona w przygotowanie przedstawienia została doceniona. Nasi podopieczni mają ogromną satysfakcję z tego, że z Podolan przywieźli już czwartą Statuetkę.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce