Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Komunikat o przerwie w dostawie wody związanej z wykonywanymi pracami modernizacyjnymi na stacji uzdatniania wody w Chrostowej.

24.03.2022 - Grzegorz Statek

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26.03. 2022 r od godziny 7.00 do 13.00  będzie wykonywana praca polegająca na połączeniu nowego zbiornika z już istniejącym zbiornikiem wody . W celu wykonania tej pracy konieczne jest opróżnienie z wody istniejącego zbiornika  i wstrzymanie pracy Stacji Uzdatniania Wody w Chrostowej.

W związku z powyższym uprzejmie prosimy wszystkich mieszkańców o przygotowanie sobie wcześniej zapasów wody by ograniczyć do minimum pobieranie wody z sieci w czasie wykonywania tej pracy.  W czasie zatrzymania pracy Stacji Uzdatniania Wody w Chrostowej nie będzie możliwości przesyłania wody do zbiorników wody jakie posiadamy na sieci wodociągowej. Konsekwencją całkowitego opróżnienia  zbiorników na sieci wodociągowej będzie opróżnienie z wody całej sieci wodociągowej. Gdy taka sytuacja by zaistniała będziemy zmuszeni ponownie napełniać wodą całą sieć wodociągową  i dodatkowo wykonać  płukanie całej sieci wodociągowej. By uniknąć takiej sytuacji bardzo prosimy mieszkańców o nie używania wody z sieci wodociągowej   w tym czasie. Pozwoli to sprawnie wykonać planowane prace i przywrócić dostępność wody w sieci wodociągowej.

 Informujemy, że obecnie są prowadzone prace modernizacyjne na stacji uzdatniania wody w Chrostowej. Celem wykonywania prac modernizacyjnych  jest zwiększenie wydajności stacji  oraz poprawienie jakości uzdatnianej wody a zwłaszcza parametru mętność. Zakończenie prac modernizacyjnych  planowane jest na koniec miesiąca czerwiec 2022. W związku z pracami modernizacyjnymi może  zaistnieć konieczność chwilowych ograniczeń poborów  wody z sieci wodociągowej.  Przepraszamy za powstałe z tego powodu utrudnienia i jednocześnie bardzo prosimy o stosowanie się do naszych komunikatów  o ograniczenia poboru wody z sieci wodociągowej gdy będzie to wymagane.

Kobylec, dnia 24.03.2022 r.

Kierownik GZK
Adam Góral

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce