Urząd Gminy
32-740 Łapanów 34
woj. małopolskie
Aktualne numery:
14 685 39 01
14 613 40 57

Aktualności

Koncert Kolęd 2023

11.01.2023 - Jarosław Nowojowski

6 stycznia 2023 roku, sala widowiskowa Domu Kultury w Łapanowie wypełniona po brzegi publicznością stała się dźwiękiem i kolędą. Podczas dwugodzinnego koncertu na przemian występowali soliści i zespoły wokalne, wykonując przepiękne, polskie kolędy i pastorałki. To był wspaniały ukłon w stronę polskiej tradycji bożonarodzeniowej oraz naszych rodzimych pieśni i pastorałek. Gości powitał ksiądz Proboszcz Parafii Łapanów oraz Dyrektor Centrum Kultury Gminy Łapanów.

Koncert rozpoczęła Ada Jaworska, wprowadzając nastrój zadumy nad tym, co w świętach Bożego narodzenia jest najważniejsze. W niebywale subtelny sposób zaśpiewała kolędę Cicha noc. Dzieci z grupy rytmicznej pod opieką Pani Katarzyny  Nuzia, zagrały kolędę Lulajże Jezuniu. Dominika Postrożna z Kamyka przypomniała publiczności co to są pastorałki. Z Domu Kultury z Tarnawy wraz z opiekunami przybyli kolędnicy: Roksana, Olga, Iga, Natalia, Lena. Jak tradycja nakazuje 6 stycznia Marzena Palka zawsze prezentuje własny utwór. W tym roku swój debiut miała: „Kolęda Świętej Panienki”. Wiele radości na scenę wprowadziły dzieci z Publicznego Przedszkola, które urzekły publiczność przede wszystkim  tańcem z lampionami. Na wspólne kolędowanie przybyła z Tarnawy Aleksandra Satoła i wykonała „Pastorałkę od serca do ucha”. Z wielką dumą oklaskiwano brawurowy występ uczestników WTZ z Łapanowa oraz Perełek Niepokalanej. Podczas tego występu  wykonano autorski utwór Marzeny Palki i Marka Sobczyka – Dzieciąteczko w Betlejem. Jak zwykle swoim głosem zachwyciła Zosia Gacek i Marcin Cempura. Zosia wraz z Panią Katarzyną Nuzia znów wprowadziły publiczność w zadumę świąt, kolędą Gdy Śliczna Panna. Marcin natomiast  pobudził wszystkich , wykonując kolędę Bracia patrzcie jeno. Wszyscy zaniemówili, kiedy Katarzyna Kuchnik płynęła po dźwiękach pastorałki Cicho Pastuszkowie. Dziewczyny z MIRŚ pod okiem Stefana Chyrca zakończyły koncert angielską składanką najpiękniejszych świątecznych melodii, które towarzyszą nam podczas przygotowania do świąt.

Nad oprawą techniczną czuwali pracownicy Centrum Kultury oraz Tomasz Godek (Arco studio)  i Daniel Kasiński.

Artyści i Publiczność udowodnili 6 stycznia, że Polacy chętnie śpiewają i słuchają kolęd. Dziękujemy zatem za zapał, rozwijanie talentów i ucztę muzyczną.

Koncert zakończył Wójt Gminy Łapanów, Pan Andrzej Śliwa, życząc wszystkim mieszkańcom spełnienia marzeń w 2023 roku.

Pomoc UkrainiePomoc Ukrainie
Biuletyn Informacji PublicznejBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne informacjeWażne informacje
Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza
Elektroniczny Dziennik UrzędowyElektroniczny Dziennik Urzędowy
Monitor PolskiMonitor Polski
Dziennik UstawDziennik Ustaw
Rodzina 500 plusRodzina 500 plus
Ogólnopolska karta Dużej RodzinyOgólnopolska karta Dużej Rodziny
Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej
Wojskowe Centrum Rekrutacji w TarnowieWojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Obywatel.Gov.plObywatel.Gov.pl
Badania ankietowe w MałopolsceBadania ankietowe w Małopolsce